Kampanya Kapatıldı

2017 KPSS İLE EN AZ 40 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI İSTİYORUZ

Bu kampanya 277 destekçiye ulaştı


Bilindiği üzere dünyayı değiştirme potansiyeline sahip olan çocuklarımıza belirlenen eğitim felsefesi ile bu yolda en iyi rehberlik edecek olan idealist öğretmenlerdir.

KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı) ile süregelen sistemde öğretmenler yılda ortalama iki merkezi atama ile görevlerine başlamaktalar. Ülkemizde ücretli öğretmenlik uygulamasıyla pedagojik formasyon eğitimine tabi tutulmamış kişilerin öğretmenlik yapması 400 bin atama bekleyen öğretmeni gün geçtikçe katlanan bir düzeyde mağdur etmekte. Vatan toprakları içerisinde verilecek görevi alnının terini akıtarak, aldığı eğitimin ışığında yeni nesil yetiştirmeyi bekleyen öğretmenler 2017 KPSS sonucunda aynı yıl içerisinde bir atama olmaması ve bunun yerine 2018 yılında atanma imkanı ile mağdur olmuşken, yaklaşık bir sene sonra gelecek atanma imkanının sayısı ise "yaklaşık 20 bin" olarak telaffuz edilmektedir. Çok yönlü gelişimde ülkenin her tarafında yetişecek insanın ortak paydası olan öğretmenlerin bilinen açık sayısı, bekleyen öğretmen sayısı, OVP kapsamında kamuya atanacak memur sayısı, eğitime ayrılan bütçe, ortalama iki atamanın tek seferde karşılanacak olması ve uygulanan programın niteliği göz önüne alınarak gerekli makamlardan beklediği atama sayısı 40 bindir.

Çocukların dünyanın merkezinde olduğu göz önüne alınarak sayı talebinin gerekli yerlere ulaşması ve gerçekleşmesi umuduyla tüm öğretmenler olarak kampanyada imzalarınızı bekliyoruz...Bugün Kerem imzanı bekliyor!

Kerem Cinel bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «ismet.yilmaz@tbmm.gov.tr: 2017 KPSS İLE EN AZ 40 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI İSTİYORUZ». Kerem ve imza atan diğer 276 kişiye katıl.