İsmek'in Yarı Zamanlı Öğretmenleri İçin İhale Biran Önce Yapılsın Dersler Başlasın

İsmek'in Yarı Zamanlı Öğretmenleri İçin İhale Biran Önce Yapılsın Dersler Başlasın

Başlama tarihi:
10 Eylül 2019
Muhatap:
Ekrem İmamoğlu (İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı) ve 3 diğer muhatap daha
İmzalar: 4.213Sonraki Hedef: 5.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Selin Özdemir

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı olarak hizmet veren bir yaygın eğitim kurumu olan İsmek'te yarı zamanlı çalışan öğretmenlerin sözleşmeleri ihale süresinin sona erdiği belirtilerek 2019 Haziran ayında feshedilmiştir. Aradan 3 ay geçmesine rağmen söz konusu kurumun hizmet alımı için hâlâ ihale yapılmamıştır.Bu süreçte sözleşmesi iptal edilen öğretmenler hem maaş alamadıkları hem de sosyal güvenlik haklarından mahrum bırakıldıkları için aylardır mağduriyet yaşamaktadırlar.

Yeni eğitim öğretim yılı başladığı halde söz konusu ihalenin yapılmaması, dolayısıyla birçok branşta yeterli sayıda öğretmen olmaması sebebiyle kurum tarafından alınan öğrenci kayıtlarında aksaklık yaşanmaktadır.

Sonuç itibariyle hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin eğitim öğretim hakkı sekteye uğratılmaktadır. İstanbul gibi büyük bir şehirde hayat yerel seçimlerden sonra da her alanda hızla devam etmekte olduğu halde eğitim konusundaki bu prosedürün işletilmesinde sergilenen ağırdan alma tutumunun sona erdirilmesi için yetkili bütün makamları göreve davet ediyor ve ihalenin ivedi olarak gerçekleştirilmesini talep ediyoruz. 

Hemen destekle
İmzalar: 4.213Sonraki Hedef: 5.000
Hemen destekle

Karar Vericiler

  • Ekrem İmamoğluİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi,
  • İsmek
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İsmek Başkanı Ekrem İmamoğlu