İnsan hayatı için tehlike oluşturan başıboş köpek sorununa acil çözüm getirilsin.

İnsan hayatı için tehlike oluşturan başıboş köpek sorununa acil çözüm getirilsin.

Başlama tarihi:
12 Haziran 2022
İmzalar: 64Sonraki Hedef: 100
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Hatice Durgut

Günümüzde çok fazla karşılaştığımız ve artık hayati risk haline gelmiş saldırgan ve sürü halinde gezen başıboş köpekler için bir çözüm bulunmalıdır. Etrafta saldırganlık gösteren tehlike içeren başıboş köpekler barınaklara ya da insanların fazla bulunduğu yerlerden uzak doğal ortamlarına bırakılmalıdır. Hayvanların zarar görmemesi için barınakları daha elverişli hale getirerek, onların bakımına ve yeme-icme ihtiyaçlarına düzgün şekilde karşılamak için bir fon kurulmalı ve bu soruna dur denilmelidir.

Yaşadığım mahallede birçok köpeğin saldırısına uğrayan bu yüzden yaralanan küçük bir kardeşimiz var. Bunun gibi birçok örnek mevcuttur. Özellikle çocuklarımız için büyük risk teşkil eden bu sorunun uzun süre gündemde olduğu halde ayrıca yaşanan birçok olumsuz durumun ve can kayıplarının kayıtlara geçmesine rağmen henüz bu sorun bir çözüme kavuşamamıştır.

Üniversitenin içerisinde ve öğrencilerin yoğun yaşadıkları Erenler Mahallesi'nde de bu sorunla öğrencilerimiz karşı karşıyadır. Özellikle gece olduğunda iç güdüsel olarak agresifleşen başıboş köpekler tehdit içermektedir. Öğrencilerin bu konudan çok fazla şikayetçi olduklarını sürekli dile getirdiklerini fakat henüz bir çalışma olmadığını biliyoruz. Ve bu soruna acil bir şekilde çözüm bulunmasını istiyoruz. Daha fazla insan zarar görmeden buna bir çözüm bulunmasını talep ediyoruz. 

Sende başlatmış olduğum bu kampanyaya destek vererek can güvenliğimizi tehdit eden, çocuklarımızı, gençlerimizi risk altında bırakan bu duruma en kısa sürede çözüm getirilmesine yardımcı ol.

Hemen destekle
İmzalar: 64Sonraki Hedef: 100
Hemen destekle