İki Erkek Kardeşin Yurtdışı Tedavilerine Destek Çıkalım!

İki Erkek Kardeşin Yurtdışı Tedavilerine Destek Çıkalım!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
1.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
tusiad ve tarafına cemal erdogan bu kampanyayı başlattı

Fikret ve Onurcan iki erkek kardeştir. Fikret 27 yaşında kardeşi Onurcan 22 yaşındadır. İkisi de 14-15 yaşlarından bu yana Cerabellar Ataxia isimli hasstalık ile mücadele etmektedir.

Yıllardır süren araştırmalarımız sonucunda Hindistan, Navi Mumba'de bulunan Neurogen Brain & Spine Institute (Neurogen Beyin ve Omurga Enstitüsü) de hastalığın tedavisinin yapılabildiğini ve kök hücre yöntemi ile 3. ve 4. kez yapılan işlem sonucunda bireysel ihtiyaçlarını ve yürüme ihtiyaçlarını kendi başlarına halledebilir hale gelebileceklerini öğrendik.

Ayrıca Konya'da ikamet eden ve oğlunu bu hastaneye benzer bir hastalıktan dolayı götüren bir beyefendi ile görüşmüş ve 3 defa uygulanan bu tedavi ile (farklı zaman dilimlerinde) iyileşmenin büyük oranda sağlandığını ve hastaların yaşamsal ihtiyaşlarını ve çok daha fazlasını yapabildiklerini öğrendik. 

Hastahane ile görüşmelerimiz sonucunda 3 defa uygulanan tedaviden sonraki tüm tedaviler (4. kez uygulanan ve sonrası için) ücretsiz sürdürülecektir. 

3 kez uygulanacak tedavinin hastahane ücretleri ve gidiş dönüş yol masrafları toplamda 200.000 TL'yi bulmaktadır. Tedaviyi bulduğumuz bu  1.5-2 yıllık süreçte 30.000 TL'lik kısmını kendi aramızda ve birikim yolu  ile toplayabildik. Kalan 170.000 TL için toplumumuzun yardımsever iş adamları, devlet adamları ve duyarlı bütün vatandaşları bu kampanyaya ve tedaviye destek olmaya davet  ediyoruz.

İki erkek kardeşin yıllar süren acılarını dindirmek ve akıp giden zaman içerisinde kaybettikleri bütün güzel zamanlar için, bütün yardımsever insanları empati kurmaya davet ediyoruz. Kendi çocuğunuz, kendi kardeşiniz yada çok sevdiğiniz birilerinin benzer bir durumda olabileceğini ve hayatta en çaresiz kaldığınız bir anı düşünmenizi ve bizim şuanda öyle bir zamanda olduğumuzu bilmenizi isteriz.

El-ele bütün engelleri aşmak için sesimizi duyarmısınız?

(Önemli Not: Sağlık bakanlığı yurtdışı tedavilerine destek veriyor fakat bu tedavi kök hücreyi kapsadığından bunu desteklemiyor. Konu tamamen bürokratik sebeplerden ve Ç.Ü Balcalı Hastahanesi ile bimer üzerinden yürüttüğümüz hak arama tartışmalarından kaynaklı kılıf uydurularak rafa alındı ve destek sağlanmadı.)

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
1.000 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.