Petition Closed
Petitioning İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İBB Başkanı & İBB Mezarlıklar Müdürü

PATİ DOSTLARIMIZ İÇİN MEZARLIK İSTİYORUZ

Sayın Kadir TOPBAŞ,

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı

-----

Sayın Adem AVCI,

İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Mezarlıklar Müdürlüğü

-----

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) hazırlamış olduğu 2013 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre İstanbul'un toplam nüfusu 14.160.467 kişidir.

Bu nüfusun yanında evlerde, sokaklarda ve ormanlarda yaşama tutunmaya çalışan kediler, köpekler ve diğer canlılar bulunmaktadır.

Bu şehir sadece insanları ile değil tüm canlıları ile güzeldir.

Hayvansever bir birey olarak tüm canlıların yaşam hakkına saygı duymaktayım. Bizim için onlar eşya, mal, hediye değildir. İster evimizde ister sokakta ister ormanlarda beslediğimiz her can bizim için birer evlattır.

Her canlı doğar, büyür ve ölür. İnsanların son durağı mezarlıktır. Ama evlerimizde, sokaklarımızda ve ormanlarda yaşayan canlıların son durağı maalesef çöp kutusudur. Bizler bu canları gömmek için gece yarıları kuytu yerler arayıp huzura kavuşturuyoruz. Ancak bu her zaman kolay olmuyor.

Bu evlatlarımızı ziyaret etmek, hatırasını yaşatmak istiyoruz. Bu nedenle Avrupa ve Asya yakasına bu canlar için iki ayrı “HAYVAN MEZARLIĞI” istiyoruz.

İstanbul’a yakışır mezarlıkların yapılmasını tüm hayvanseverler adına arz ederim.

Saygılarımla.

Murat MANAZ [BigCat Misket]

 

 

 

This petition was delivered to:
  • İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
    İBB Başkanı & İBB Mezarlıklar Müdürü

    This petition starter stood up and took action. Will you do the same?


    Today: Murat is counting on you

    Murat MANAZ needs your help with “İBB Başkanı & İBB Mezarlıklar Müdürü: PATİ DOSTLARIMIZ İÇİN MEZARLIK İSTİYORUZ”. Join Murat and 596 supporters today.