Kampanya Kapatıldı

İçişleri Bakanı @GulerMuammer: İstifa Et! #istifaet

Bu kampanya 1.293 destekçi ulaştı


Güvenlik güçlerinin kendi vatandaşına düşmanlaşmasına sebep olduğun, onları saldırgan robotlara dönüştürdüğün için dünkü olayların sorumluluğunu kabul etmeni ve istifa etmeni rica ediyorum.

Vatandaşlarını inatla gaza boğduğun için, vergilerimizi gaza, polise harcayıp ziyan ettiğin için, kişisel inadını ve iktidar hırsını halkla polisi karşı karşıya getirmek için kullandığın için, en ufak muhalefete tahammül edemediğin için, sevilmediğin için, istenmediğin için... İSTİFA ET !

Vali olmadığın dönemde İstanbul bütün dünyada olduğu gibi barış dolu 1 Mayıslar yaşadı. İstanbul'u kapatan, sokağa çıkma yasağı ilan edip vatandaşına baskı uygulayan senin inadındır. Sensiz bir devlet, sensiz bir ülke daha barış içinde olacaktır. İSTİFA ET !

Sorumluluğun altında ve verdiğin emirle hareket eden polislerin dün yarattıkları bilanço:

1)Dilan Alp: Acilen ameliyat edildi. Başından yaralandı. Hayati tehlikeyi yeni atlattı.

2)Zafer Yolcu: Telekom işçisi, Haseki Hastanesi’nde ameliyata alınmış. Beynine gaz sızdığı söyleniyor. Hayati tehlikesi devam ediyor

3)Meral Dönmez: Yürüyüş muhabiri, polis tarafından hedef alınarak hunharca darp edilmiş. Beyin kanaması geçirdi, hayati tehlike devam ediyor

4)Serdal Gül ve Fehmi Oran Meşe: Her ikisi de kafalarına isabet eden biber gazı fişeği sonucu yaralanıp ameliyat edildi. Hayati tehlikeleri sürüyor.

5)İbrahim Akal: Beyin travması geçirdi. Gözüne isabet eden biber gazı fişeği yüzünden gözünün birini tamamen kaybetti.Bugün Emrah imzanı bekliyor!

Emrah Dönmez bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «İçişleri Bakanı @GulerMuammer: İstifa Et! #istifaet». Emrah ve imza atan diğer 1.292 kişiye katıl.