Justice for Zdenek Makar

Petition Closed

Justice for Zdenek Makar

This petition had 13,460 supporters

Miroslava Balekova started this petition to Home Secretary

(English version below)

Zdenek Makar ("Zed") zomrel 22. septembra 2016 po tom, ako bol viac krat zasiahnutý ťažkou kovovou reťazou od bicykla pri stanici DLR All Saints v časti Poplar, vo východnom Londýne.

Muž, ktorý bol z vraždy obvinený sa na súde priznal ze Zdenka udrel, ale uviedol že konal v sebaobrane. Napriek všetkým usvedčujúcim dôkazom, porota bez akéhokoľvek vysvetlenia dňa 3. apríla rozhodla, že páchateľ je NEVINNÝ, následne bol prepustený na slobodu, oslobodený od všetkých obvinení ako z vraždy tak aj z neúmyselného zabitia a to vsetko bez možnosti odvolania sa.


Popisanim petície možte vyjadrit svoj nesúhlas s rozhodnutím súdu a podporit a nas pri získani spravodlivosti pre Zdenka!

-----------------------------------------------------

Zdenek Makar ("Zed") died on 22 September 2016 after allegedly having been hit over the head on a footbridge near All Saints DLR station in Poplar, East London. He was beaten to death with a heavy metal chain by a man who CONFESSED IN COURT that he swung the improvised weapon and struck him.

Despite all the evidence, the British justice decided that NO ONE IS GUILTY for this senseless death.The Defendant was set free at the Old Bailey on 3 April 2017 having been acquitted of both murder and manslaughter.

Sign the petition if you disagree with the court´s verdict and support us to obtain justice for Zed! Look what you made us do!!!

Petition Closed

This petition had 13,460 supporters