Her Okulda Bir Bilişim Öğretmeni Olmalı

Her Okulda Bir Bilişim Öğretmeni Olmalı

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.
2.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.
Milli Eğitim Bakanlığı ve tarafına Bilişim Öğretmenleri Platformu bu kampanyayı başlattı

Milli Eğitim Bakanlığının son yıllarda eğitim politikalarında yaptığı değişimler ve girişimler (Fatih Projesi,EBA,Uzaktan Eğitim gibi), öğretmenlere verilmesi gereken hizmet içi eğitim seminerleri gibi faaliyetlerin yanı sıra tüm dünyada kabul gören yaşam boyu öğrenme anlayışının benimsenmesi, depremler, küresel salgınlar da uzaktan eğitime olan talebi artıran unsurlar arasındadır.

Yüksek Öğretim Kurumları ve MEB Okullarında uzaktan eğitimde öğreticilerin belirli niteliklere sahip olması beklenmektedir.

Bu nitelikler çevrimiçi uzaktan eğitimde görev alan öğreticilerin rolleri ve yeterlilikleridir. Bilişim Öğretmenleri müfredatında uzaktan eğitim konusunda çeşitli dersler bulunması ve bu derslerin uygulamalarında farklı öğrenme yönetim sistemleri (Moodle, BlackBoard vs.) ve sanal sınıf yazılımları (Openmeetings, Adobe Connect etc.) kullanılmaktadır.

Dolayısıyla bizler daha önce aldığımız eğitimler dikkate alındığında gerek teknik gerek pedagojik anlamda uzaktan eğitimde yeterlikler konusunda yeterli deneyime sahip eğitim teknoloğu öğretmenleriz. Bu yüzden HER OKULDA BİR BİLİŞİM ÖĞRETMENİ talebimizi yineler kesintisiz eğitim için gerekli desteği her zaman her koşulda sunacağımızı bildiririz.

Bu bağlamda 2016 Norm Yönetmeliği Onaylanmalı Teknoloji ile donatılmış tüm okullarda yatırımların verimli gelmesi için HER OKULA BİLİŞİM ÖĞRETMENİ ATAMASI gerçekleştirilmelidir. 

Günümüz teknolojisinin evrildiği Robotik Kodlama geleceğin endüstrisinin birincil kaynağı olacaktır. Güçlü bir Türkiye için en büyük sorumluluk Milli Eğitim Bakanlığı’na düşmektedir. Bu hususta ise MEB  beklenen sorumluluğu almalıdır.

Geleceğin dili kodlamanın olacağı herkesçe kabul edilmektedir. 2023 Eğitim Vizyonu ışığında 2035’e kadar belirlenen öğretmen ihtiyacı yeniden gözden geçirilmesi şarttır. Çünkü dünyada her gün yeni bir icat ve teknolojik gelişme yaşanmaktadır. 

Ülkeye başarılı projeler üretecek, yazılımla, mühendislikle ve belki de Dünyayı değiştirecek projeleriyle insanlığa ışık tutacak çalışmalar gerçekleştirecek çocukların yazılım eğitiminde, çok sayıda bilişim öğretmenine ihtiyacı vardır. Öğretmenlerin atamalarında genç, dinamik, teknoloji yatkınlığı ile kendini güncel tutan Bilişim Öğretmenlerine en yakın atamada 2023 Kontenjan verilerek ataması gerçekleştirilmelidir. 

Evrensel gerekçeleri en sağlam bir alanın öğretmenleri olarak en yakın öğretmenlik atamasında (2020 ek atamada) 2023 Eğitim vizyonu ışığında  2023 Bilişim Öğretmeni ataması istiyoruz.

 

 

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.
2.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.