Hayvanlar Ticari Bir Araç Değildir. Hayvan Ticareti Son Bulsun.

Hayvanlar Ticari Bir Araç Değildir. Hayvan Ticareti Son Bulsun.

721 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
Başlama tarihi:
Muhatap:
TC Tarim ve Orman bakanlığı ve

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Gamze Çelik

Ülkemizdeki Hayvan Hakları Yasası'nı yetersiz durumda buluyorum. Hayvan ticaretine son vermek için kapsamlı bir kanunun yer alması gerektiğini düşünüyorum.

Bu yasada öncelikle pet shoplar kapatılmalı ve devletin tek bir kolu altında tüm bu pet shoplar yerine sahiplendirme barınakları açılmalı. Böylece hayvan ticaretini yasaklarken hayvan sahipleri evcil hayvanlarının gıda vb. ihtiyaçlarını barınaklardan satın alarak oradaki sahiplendirme barınağına destek olmuş olacak aynı zamanda barınaktaki hayvanları görmüş olacaktır. Böylece sahiplenme oranları da artış sağlayacaktır.

Sahiplenme yasal bir sözleşme ile gerçekleşmelidir. Halk bilinçlendirip bağış yardımına davet edilmelidir. Hayvan ticareti ne yazık ki sadece pet shoplarda yapılmıyor çeşitli sosyal medya alanlarında da yapılıyor.

Hayvan ticaretinin kontrolü sağlanmalı ve yasaya uyulmaması durumunda cezai işlem uygulanmalıdır. Tüm bunlar hayvanların yaşam kalitesini ve güvenliğini arttırmak için yapılması gerekenler.

Bu şekilde onlara olması gereken değeri vermek adına en büyük adımı atmış olacağımıza inanıyorum, lütfen sizler de desteklerinizi esirgemeden benimle beraber bu ilk adımın daha da büyümesine yardımcı olun.

721 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.