Kampanyanın muhatabı: TBMM ve 2 diğer muhatap daha

Hayvanları Koruyacak Yasal Düzenleme İstiyoruz #djangobozburun

0

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 300.000.

Yukarıdaki fotoğraf, bizim için bu dünyanın en güzel karesi ve korkunç bir insan bizden bunu aldı, alabildi. Bir insanın bizim oğlumuzla büyüyeceklerini hayal ettiğim köpeklerimiz Django’muz ve Pamuk’umuzu elimizden almaya, onları vahşice katletmeye ne hakkı var? Ve maalesef en acıklısı, nasıl bunun hak ettiği ölçüde bir cezası olmaz.

Türk Ceza Kanunu’nda hayvanlara karşı işlenen suçlar, “Mala zarar verme” başlığı altında yer alıyor. Yani TCK hayvanları can olarak değil, mal olarak görüyor. Hayvanlara karşı suç işleyen kişilere sadece idari para cezası verilebiliyor.

Dilerim ki, Django ve Pamuk’un kaybı, hayvan dostlarımızın haklarının gerçekten korunduğu bir yasanın yürürlüğe girmesine vesile olur. Biz bunun için elimizden geleni yapacağız ama bunun için siz hayvan dostlarının da yardımına ihtiyacımız olacak. Son günlerde sıkça tartışılan ancak henüz bir sonuca varılamamış olan hayvan haklarının gerçekten korunduğu bir yasa teklifinin kabul edilmesi için hep birlikte çalışmalıyız.

Kuşkusuz ki, Django ve Pamuk, geri gelmeyecek, tıpkı sayısız masum dostumuz gibi. Ama en azından bu yasa çıkarsa artık hayvanlara yapılanların bir cinayet, yapanların da cani ve katil olduğu kabul edilir.

Aile olarak biz hayatımızı hep hayvanlarla güzelleştirdik. Her zaman her yerde hayvan hakları için savunucu olduk ve bugün son nefesimize kadar bu adam başta olmak üzere tüm hayvan dostlarımızın hakki için mücadele edeceğimize söz veriyoruz.

Tanem Sıvar Dirvana ve Edhem Dirvana

Bu kampanyanın teslim edileceği kurum:
  • TBMM
  • Başbakanlık
  • Orman ve Su İşleri Bakanlığı


    edhem dirvana bu kampanyayı bir imzayla başlattı, şimdi 270.879 destekçisi var. Görmek istediğin değişimi yaratmak için bugün sen de bir kampanya başlat.
    Bugün Hazal imzanı bekliyor!

    Hazal Yilmaz bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Hayvanları Koruyacak Yasal Düzenleme İstiyoruz #djangobozburun». Hazal ve imza atan diğer 270.878 kişiye katıl.