Kampanya Kapatıldı

Hatay Büyükşehir Belediyesi harekete geçsin, uygun fiyatla otobüs hizmeti halkın hakkıdır!

Bu kampanya 200 destekçiye ulaştı


İsmim Hatice, öğretmenim... Bursa’dan görevlendirme sebebiyle Hatay’a taşındım görev kutsalımızdır, her yer bizim! Vatan toprağı... Buraya gelene kadar her şey normal iken Hatay içine girdikten sonra işler maalesef içler acısı bir hal aldı, medeniyetler şehrimiz olarak bildiğimiz canım şehrimiz Hatay’da belediyelerin hizmetlerinin ne kadar yetersiz olduğunu görünce çok üzüldüm.

Kirliliği bir yana dursun şehir içinde servis yahut minibüs adıyla ulaşım sağlayan araçlar, ilçeler arası dahi insanları kaba tabirle soyuyor. Otobüs yok, sistem fi tarihinden kalma. Muavin para üstü şeklinde, seyahatler birkaç yolcu daha alabilmek adına saatlere varana kadar uzatılabiliyor, maddi yönü ise tüm bu rezaletin cabası...

Bursa’da şehir içinde en uzak ilçeye bile otobüs ile maximum 2.50 tl sivil,1.65 tl öğrenci ile gidebiliyorken, burada sivil 10 tl öğrenci ise 8 tl, evet evet yanlış duymadınız 8 tl ve öğrenci! Balık istifi yolculuğumdan hiç bahsetmeyeceğim. Lütfen yetkililerin bu duruma bir düzen getirerek seyahatlerden rant sağlayan minibüs şöförlerine ahlaki ücret ve hizmeti göstermelerini Medeniyetler Şehri ismine yakışır Hatay'a otobüs hatlarını şehrin içine cüz'i fiyatlarla getirmelerini önemle ve aciliyetle rica ediyorum.

Zira halkımızın Bursa'da yahut İzmir'de kolaylık ve ucuzlukla seyahat eden insanlardan hiçbir eksiği yok, hatta fazlası var denilebilir çünkü hava sıcaklıkları yeterince yoruyor. Belediye hizmetsizliği zirvesi olmamalı...Bugün Hatice Kübra imzanı bekliyor!

Hatice Kübra Bal bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Hatay Büyükşehir Belediyesi harekete geçsin, uygun fiyatla otobüs hizmeti halkın hakkıdır!». Hatice Kübra ve imza atan diğer 199 kişiye katıl.