Kampanya Kapatıldı

Adalet istiyoruz!

Bu kampanya 168 destekçiye ulaştı


Aysel Artuç(Türkmen) : 2015 yılında İstanbul Kartal Metro durağında kaldırımda yürüyen kardeşim 27 yaşındaki ''Lale Türkmen'' ve ''Firdevs Isırgan''a çarparak hayatlarına son verdiren ''Merve Kurt'' adındaki şahıs yargılama sonucunda indirimli ile 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ancak sanık ''15 Temmuz Darbe'' girişiminden sonra çıkarılan ''671 sayılı Kanun Hükmü'nde Kararname'' ile aftan yararlanarak tahliye edildi. İki insanı gencecik yaşında ailesinden, hayattan koparan sanık sadece 17 ay cezaevinde yattı. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı! Düşünsenize bir sabah kalkıyorsunuz telefonunuz çalıyor ve sırdaşınızı, yarınızı, kardeşinizi, teyzenizi kaybettiğini öğreniyorsunuz ve hayatına devam etmeniz lazım.

Bizim tek istediğimiz iki insanın canına kıyan ancak sadece 17 ay cezaevinde yatıp çıkan sanığın gereken cezayı çekmesi... Kardeşimizi ve teyzemizi bizden,hayattan, geleceğimizden koparan ''Merve Kurt''un tekrar tutuklanmasını istiyoruz.Vicdan sahibi ve sağduyusu olan herkesten ricamızdır, bu imza kampanyasına destek vermenizi istiyoruz. Bir daha canlar yanmasın...Bugün Halil imzanı bekliyor!

Halil Artuç bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «halilartuc@hotmail.com: Adalet istiyoruz!». Halil ve imza atan diğer 167 kişiye katıl.