Hafriyat kamyonunun altında kalarak can veren Sinan Çakır için adalet istiyoruz.

Hafriyat kamyonunun altında kalarak can veren Sinan Çakır için adalet istiyoruz.

Başlama tarihi:
7 Nisan 2021
İmzalar: 7.654Sonraki Hedef: 10.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Berkan Moran

İstanbul Arnavutköy'de döküm sahasında görevli Gümüşhaneli 53 yaşındaki Sinan Çakır’ın hafriyat kamyonunun altında kalarak hayatını kaybetmesinin ardından, Sinan Çakır’ın ölümüne neden olan kamyon sürücüsünün tutuksuz yargılanması ve olaydan sonra tekrar aynı döküm sahasında kamyon kullandığı iddiası Sinan Çakır’ın ailesinin tepkisine neden oldu. Acılı aile, Çakır’ın ölümüne neden olan kamyon şoförünün tutuklanmasını istiyor. 

Babasının hayatını kaybettiği kazada, olayın yaşandığı gün işlemlerin durdurulduğunu ve kamyon şoförü G.Ö.’nün bu yasağı dinlemeyerek döküm sahasına girdiğini söyleyen Serpil Çakır, kamyon şoförünün kazadan sonra tutuksuz yargılandığını ve bu süreçte de yine aynı firmanın kamyonlarını sürmeye devam ettiğini söyledi.

İhmal zinciri içerisinde babasını kaybeden Serpil Çakır ve ailesi, Sinan Çakır’ın ölümüne neden olan kamyon şoförü G.Ö.’nün tutuklu yargılanmasını ve adaletin yerini bulmasını istiyor.

Biz aile olarak mahkeme sonuçlanana kadar G.Ö.’nün tutuklu yargılanmasını istiyoruz. Kazadan sonra eli titremeden direksiyon tutan bu adam ileride başka ölümlere de sebep olabilir’’ diye konuştu. #SinanÇakırİçinAdalet

Hemen destekle
İmzalar: 7.654Sonraki Hedef: 10.000
Hemen destekle

Karar Vericiler