HADDİNİZİ BİLİN!!!

HADDİNİZİ BİLİN!!!

Başlama tarihi:
4 Nisan 2021
Muhatap:
Mehmet Can ERDÜNDAR ve 1 diğer muhatap daha
İmzalar: 168Sonraki Hedef: 200
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Türk Milleti

HADDİNİZİ BİLİN
Bir grup emekli amiralin, üniformasını giydiği ülkenin egemenlik haklarının hatırlatılmasına bile karşı çıkan çirkin bildirisini lanetliyoruz.
Türk askeri şerefini, Türk Milletinin egemenlik yetkilerini yani bağımsızlığını korumak için ettiği yemininden alır. Türk Milletine ve Devletine bağlılık yeminine sadakat gösteren şerefli askerlerimiz bu milletin göz bebeğidir. Bu şuurdan nasiplenmemiş olanların ise Türk Askeri sıfatını kullanmaya ve şerefli amirallik rütbesini kirletmeye hakkı yoktur.


Boğazların tarih boyunca çok taraflı sözleşmeler ile yönetildiği gibi ilkokul düzeyinde tarih bilgisinden yoksun iddiaların altına imza atan kişilerin Türk Ordusunda amirallik gibi şerefli bir rütbeyi taşımış olmasından utanç duyuyoruz.
Milletinin payidar olması için denizlerde kahramanca savaşan Barbaros Hayreddin’in, Piri Reis’in, Uluç Ali Reis’in ve daha nice isimsiz kahramanın kemiklerini sızlatan korkaklık şerefli bir Türk Askerine asla yakışmaz.


Türk Milleti ve devletini koruyacak olan belgeler değil milletimizin bağımsızlık iradesidir.
Türkiye tüm uluslararası yükümlülüklerine kendi kararıyla harfiyen uyan ancak kararlarını sadece kendi iradesiyle alan bağımsız bir ülkedir. Her türlü uluslararası konuda karar alma yetkisi Türkiye Cumhuriyeti’ne aittir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız karar alma yetkisine karşı çıkmak, milletimizin bağımsızlığına ve egemenliğine karşı çıkmaktır.
Herhangi bir uluslararası anlaşmadan çekilme veya fesih yetkisinin Türkiye Cumhuriyeti’ne ait olduğunu hatırlatmak, bir anlaşmayı tartışmaya açmak değil, bağımsızlığımızı ve egemenliğimizi hatırlatmaktır.
Türkiye Cumhuriyeti’nin egemen bir devlet olarak bağımsız karar alamayacağını iddia etmek, bırakın askerliği vatandaşlık bağının esasına ihanet etmektir.


Montrö Boğazlar Sözleşmesi de dahil olmak üzere bütün uluslararası konularda karar yetkisinin Türkiye Cumhuriyeti’ne ait olduğunu savunan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Mustafa Şentop’un onurlu duruşunu sonuna kadar destekliyoruz.
Hukuk bilmeyenler de hukuki sorumluluk altındadır. Bahanesi ne olursa olsun her türlü darbe iması açık bir suçtur. Haddini bilmeyen bir grup sözde amiral emeklisine ve arkasındaki karanlık odaklara hatırlatırız.

Hemen destekle
İmzalar: 168Sonraki Hedef: 200
Hemen destekle

Karar Vericiler

  • Mehmet Can ERDÜNDAR
  • Yaşar BAŞ