Petition Closed
Petitioning TC Sağlık Bakanlığı and 2 others

#GeziParkı direnişinde yaralıları tedavi eden #doktorumadokunma @MuezzinogluDR

Polisin uyguladığı şiddetin yaralarını saran o doktorlar orada olmasaydı, bugün çok daha fazla can kaybımız, çok daha fazla acımız olacaktı. Bunu kendi gözlerimle gördüm, birebir yaşadım. 

Ben, o gönüllü revirlerde yeniden hayata dönen insanlardan biriyim.

Direniş sırasında, hukuka uygun biçimde tepkimi dile getirmek için gittiğim  yerde biber gazından fenalaştığımda benim için canla başla çabalayan o doktorların her birine minnetarım ve gönülden destekçileriyim.

Neden mi bahsediyorum?

Gezi Parkı'nda başlayan ve ülkeye yayılan eylemler sırasında yararlılara gönüllü destek veren doktorlar bugün bir soruşturmayla karşı karşıya! 

Günlerdir yaşanan onca olayda gönüllü revirler kurarak, imkansızlıklar içinde çabalayarak hepimizin canını kurtaran, bugün hala direnişe devam edebilmemizi sağlayan gönüllü doktorlara destek vermek gerek!

Sağlık Bakanlığı Denetçiliği tarafından Tabip Odası Başkanlığı'na yönelik açılan soruşturmanın amacı ortada. Sağlık Bakanlığı olaya müdahale ederken neden ilave destek ekibi kurulduğunu sorgulayan, doktorların ve yaralıların kimlik bilgilerini talep eden soruşturmanın hepimizin yaşam hakkını savunan doktorlar ve orada direnen insanlar için bir fişlemeden başka bir amaç gütmediğini düşünüyorum. 

Bugün, bizim için canı pahasına çabalayan doktorlar için bir araya gelip Sağlık Bakanlığı'na seslenme zamanı!

"#doktorumadokunma, soruşturmayı geri çek" demek için imzanı at, Faceook'ta Twitter'da paylaş, eşine dostuna duyur!

This petition was delivered to:
 • TC Sağlık Bakanlığı
 • TC Sağlık Bakanı
  Mehmet Müezzinoğlu
 • TC Sağlık Bakanlığı Sosyal Medya Birimi


  Cenk Kucuk started this petition with a single signature, and now has 56,541 supporters. Start a petition today to change something you care about.
  The only way TC Sağlık Bakanlığı will listen

  Every signature matters and makes the petition more powerful. Add your name today and help us win.