Spor altyapı kulüplerinden alınan %18 KDV oranının %8'e indirilmesi ya da KDV alınmaması

Spor altyapı kulüplerinden alınan %18 KDV oranının %8'e indirilmesi ya da KDV alınmaması

Başlama tarihi:
7 Mayıs 2021
İmzalar: 82Sonraki Hedef: 100
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Spor Altyapı Kulüplerimiz (ve bu kulüplerimizin bünyesinde hizmet veren SPOR OKULLARI) 7-17 yaş arası çocuk ve gençlerimize SPORCU KİŞİLİK VE SPOR EĞİTİMİ sunan kurululardır. Çocuklarımızın spora ilk adımlarını attığı, sporu sevdiği, spor eğitim ve kültürü aldığı ve yetişkin ve elit sporcu seviyesine eriştikleri, milli sporcular ve iyi antrenörler yetiştiren, ülkemiz ve gençlerimiz için çok önemli SPOR EĞİTİM YUVALARIDIR.

Spor Altyapı Kulüpleri ve bağlısı Spor Okulları, resmi sistem tarafından maddi ve manevi açıdan desteklenmemektedir. Bu kuruluşların bütçeleri yalnızca sporcu velilerinin aidatları ile yürütülmektedir. Ayrıca Mali Sisteme entegre kuruluşlar oldukları için, Mali Sistemin ağır koşulları ile büyük zorluklar yaşamaktadırlar.
En büyük zorluk ise bütün eğitim faaliyetlerinde % 8 oranında uygulanan, ayrıca değerli taşlarda, kürk ve lüks tekne, yat alımlarında % 0 olan KDV oranının, Spor Altyapı Kulüplerinde ve Spor Okullarında % 18 olarak uygulanması, Türk Sporunun ve çocuk ve gençlerimizin yetiştirilmeleri yönünde en büyük engel teşkil etmektedir.

Spor Altyapı Kulüpleri ve bağlısı Spor Okulları için KDV oranının % 0. veya en azından % 8 olarak uygulanmasına ihtiyaç bulunmaktadır.

Hemen destekle
İmzalar: 82Sonraki Hedef: 100
Hemen destekle