Geminin Ufukta Kaybolması Dünya'nın “Düz” Olmadığı'nın Kanıtı Değildir...

Geminin Ufukta Kaybolması Dünya'nın “Düz” Olmadığı'nın Kanıtı Değildir...

Başlama tarihi:
3 Temmuz 2019
Muhatap:
meb ve
İmzalar: 18Sonraki Hedef: 25
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Merhaba,

Her yaş grubundan insan "dünyanın -yuvarlak- oluşunun kanıtı" düşüncesiyle "Gemi örneğini" veriyorlar. Müfredattaki ilkokul kitaplarında geçen meşhur geminin ufukta kaybolması örneğini. Bu örnek kesinlikle tamamen yanlıştır ve yanlışlığı birçok kez kanıtlanmıştır.

Biz de bunun deney ve gözlemlerini yaptığımızda aynı şekilde doğru olmadığını gördük. Gemilerin ufuk çizgisinde kaybolmasını veya yeniden gözükmesini sağlayan etken gözümüzün perspektifidir. Görme mesafemizin sınırlı olması nedeni ile gemiler ufukta kayboluyormuş gibi gözükür. Halbuki bir teleskopla veya gelişmiş bir fotoğraf makinesi ile "gözden kaybolan" gemiye zoom yaptığınız zaman geminin -KAYBOLMADIĞINI- ve aynı şekilde dümdüz yoluna devam ettiğini göreceksiniz. Gemilerin ufukta kaybolması durumunun aynısını dümdüz bir yolda uzaklaşan arabaları gözlemlediğinizde de olmaktadır.

Bu durum dünyanın -yuvarlak- olduğunun kanıtı kesinlikle değildir ve acilen müfredattan, okul kitaplarından kaldırılmalı ve "DOĞRUSU" sıfırdan insanlara öğretilmelidir.

Hemen destekle
İmzalar: 18Sonraki Hedef: 25
Hemen destekle