Geç Olmadan Esayan'a Sahip Çık.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.


Esayan Okulu'nun lise bölümü müdiresi Sn. Satenik Nişan ile ilk-orta öğretim bölümü müdiresi Sn. Arlin Yeşiltepe’nin Ağustos 2020 itibariyle sözleşmelerinin yenilenmeyeceği açıklanmıştır. Beyoğlu Vakfı tarafından gerekçe bildirilmeden yapılan bu işten çıkarma; veli, öğrenci ve mezunların protestoları üzerine “okulun öğrenci kaybediyor olması ve gereksiz harcamalar yapıldığı” iddialarıyla savunulmaya çalışıldı ancak bu gerekçeler hiç kimseyi tatmin etmediği gibi, somut verilere bakıldığında hiç inandırıcı olmadığı da net olarak görülmektedir.

Pandemi döneminde, öğrenciler bir taraftan sınav stresiyle boğuşurken, diğer taraftan yeni eğitim dönemi çok yaklaşmışken yapılan bu işten çıkarmalar okula, öğrencilerine ve velilerine zarar vermektedir.

Bu belirsizlik ve çözümsüzlük ortamında kaygıları iyice artan veliler Sn. Simon Çekem’den bir toplantı alarak, müdirelerin görevlerine geri dönmeleri ve Esayan’a zarar veren bu sürecin acilen düzeltilmesini talep ettiler. Ancak ne yazık ki bir çözüme ulaşamadılar. Şu ana kadar bir açıklama yapılmadığına göre görünen o ki, ortada bir plan yok, okulu daha ileriye taşıyacak projeler yok, müdirelerin yerine gelecek “daha yetkin!” insanların kim olduğuna dair bilgi yok.

Biz, aşağıda imzası bulunan Esayan Okulu velileri, öğrencileri, öğretmenleri, mezunları ve toplumun eğitime duyarlı bireyleri olarak, vakıf yönetiminden okulumuzu karanlık bir geleceğe doğru taşıyan bu tavrı tekrar değerlendirerek müdirelerimizi görevlerine iade etmelerini talep ediyoruz.