Gazi Üniversitesi Final Sınavlarını ve Yaz Öğretimini Online Yapsın.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.


Gazi Üniversitesi final sınavlarını  ve yaz öğretimini online yapsın. 

Bütün dünyanın Covid-19 salgınıyla uğraştığı bu dönemde, çoğu üniversite, öğrencilerinin ve öğretmenlerinin sağlığını korumak adına dönemi online olarak bitirme kararı aldı. Dönem sonu sınavlarını da online yapacak olan üniversitelere Gazi üniversitesi de eklensin istiyoruz.

Akademik takvimine göre Haziran ayında okula gelmemizin; yurtlarda ve amfilerde yüzlerce insanla bir arada olacak olmamızın, hem bizim hem hocalarımızın sağlığını her şekilde tehlikeye atacağı ortadadır. Gerek Ankara dışından gelenler gerekse Ankara içinde seyahat edecek olanlar, kalabalık ortamlarda bulunmak zorunda kalacak; bu durum salgının daha çok yayılmasına olanak tanıyacaktır. Bunun dışında yurtlarda kalan arkadaşlarımız, bir odada 6 kişi kalmak zorunda kalacak; risk faktörü her geçen gün daha da artacaktır. 

Fiziksel sağlığın dışında psikolojik olarak da covid-19'a yakalanma ve taşıyıcı olarak bulaştırma riski sürekli aklımızı meşgul edecek, bu stresle final sınavlarımıza ve yaz öğretimine odaklanmakta da zorluk çekeceğiz.

"Gazi bizi riske atmaz. " diyoruz ve sesimizi duyurmak istiyoruz. Final sınavlarımız ve yaz öğretimi online olsun. Lütfen sesimizi duyun...