Güzelbahçe Yelki'de Go Kart Pisti İSTEMİYORUZ.

Güzelbahçe Yelki'de Go Kart Pisti İSTEMİYORUZ.

1.462 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.
Başlama tarihi:
Muhatap:
gulder35@hotmail.com

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: GÜLDER Kültür

Doğası, sakinliği ve temiz havasıyla bilinen İzmir Güzelbahçe ilçesi Yelki Mahallesi’nde 1379, 1380, 1381,1383, 1384, 1385, 1386 no’lu parselleri kapsayan 52.000 metrekare tarımsal alanda  büyük bir  ralli pisti yapımına başlanmıştır.

Yarış pisti, şahin, sincap, tilki gibi hayvanların doğal yaşam alanı olan,  başta tarihi zeytin ağaçları olmak üzere çeşitli tarım ürünlerinin yetiştirildiği, çiçek seralarının bulunduğu, hayvancılık yapılan bölgede ekosistemi çökertecektir.

Go-Kart, drift ve diğer motor sporları yarış pisti, yaratacağı hava ve gürültü kirliliği ile yakın çevrede bulunan resmi ve özel okul,  huzurevleri ve sitelerde yaşayanları olumsuz etkileyecektir. 

Bölgeye kuş uçuşu 1,5 kilometre uzaktan geçen Çeşme otobanının yanında hazır Go-Kart tesisi bulunurken yerleşim alanlarının hemen yanında, doğa ve tarım alanları ortasında İzmir Karting Kulübü tarafından başlatıldığı öğrenilen bu projeyi Ekim 2018’de hayata geçmeden önce durdurmak için desteğinizi istiyoruz.

Halkın istemediği bir proje hayata geçirilemez, bu konuda ilçe ve il yerel yönetimi halkın iradesine sahip çıkıp yanımızda durmalıdır.

İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nü göreve çağırıyoruz.

 

1.462 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.