Güvenilir Gıda için Gıda Sahası Gıda Mühendislerine Bırakılsın

Güvenilir Gıda için Gıda Sahası Gıda Mühendislerine Bırakılsın

Başlama tarihi:
7 Ekim 2022
İmzalar: 444Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Canan Akmaz

Aşağıda maddeler halinde yer alan hususların düzelmesi için atacağın bu imza ile: Gıda denetimlerini bu işin temel eğitimini almış Gıda Uzmanları olan Gıda Mühendisleritarafından yapılmasını sağlamış olacaksın.

Gıda deneticileri  sayısını arttırarak yetersiz gıda denetiminin önüne geçmiş olacaksın.

Özel sektörde çalışan Gıda Mühendisinin maaşını devlet tarafından almasını sağlayarak, gıda mühendislerinin sektörde yaşanan usulsüz ve insan sağlığına zararlı ürünlerin üretimine dur diyebilmesine olanak tanımış olacaksın.

Kısacası Ülkemizde yaşanan bu Gıda Terörünün önüne geçmiş olacaksın.

Bu Kampanyayı imzalayarak aşağıda yer alan hususlar dahilinde Gıda Mühendislerine destek vermiş olursun.Bu İmza Kampanyasının Amacı:

1) Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında istihdam edilen Gıda Denetimcilerinin sayısının Gıda Mühendislerince arttırılması ve diğer Bakanlıklar bünyesinde (ve ayrıca Belediyelerde) gıda denetim birimlerinin oluşturulması ve ya ilgili birim dahilinde Gıda Mühendislerinin istihdam edilmesini sağlamak.

2)Gıda sanayi ve sektöründe istihdam edilen sorumlu personelin öncelikli ve zorunlu olarak Gıda Mühendislerinden oluşmasını ve istihdam edilecek Gıda Mühendislerinin devlet eliyle istihdamının sağlanıp maaşının ve sigortasının devlet tarafından (sektörden alınacak özel istihdam vergileriyle) karşılanmasını sağlamak.

Hemen destekle
İmzalar: 444Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle