Kampanya Kapatıldı

Görme engelli dostlarımız için yapılan yollar yenilensin

Bu kampanya 5.834 destekçiye ulaştı


Her sabah okuluma giderken Kızılay meydanından geçiyorum. Okuluna, evine, işine, gücüne giden insanlarla dolu bir meydandır burası. Görme engelli dostlarımız bu kalabalıkta yeterince zorlanmıyormuş gibi bir de onlar için yapılan yollar (zemindeki sarı çizgiler) zarar görmüş ve yenilenmiyor.

Bu kampanyayı başlatmam da yaşadığım bir olay çok etkili oldu. Sabah yine okula gittiğim bir gün, görme engelli bir vatandaşımız yapılan sarı çizgilerin zarar görmesi nedeniyle ilerlediği yoldan cıktı ve az kalsın arabaların yoğun olarak geçtiği yola düşüyordu. Yanından geçiyordum ve refleks olarak kolundan yakaladım bunun sonucunda biraz sohbet etme imkanım oldu.

Yolların yıpranmasından ve bu yollar üstündeki engellerden dolayı onlar için bu yolda yürümenin ne kadar zor ve tehlikeli oldugundan bahsetti. Bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için yardımınıza ihtiyaçları var. Eğer birlik olursak bunu başarabiliriz ve görme engelli dostlarımızın hayatını kolaylaştırabiliriz  

UNUTMAYALIM! Bu dünya sadece bizim için değil. Güzel yaşamak herkesin hakkı. Bugün Doğukan imzanı bekliyor!

Doğukan Öge bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Görme engelli dostlarımız için yapılan yollar yenilensin @CankayaBelediye». Doğukan ve imza atan diğer 5.833 kişiye katıl.