Doğrulanmış başarı

FIBA Basketbolda Başörtü Yasağını Kaldırsın

Bu kampanya 132.721 destekçi ile değişim yarattı!


Herkese merhaba, ben Merve Şapcı. 2002-2009 yılları arasında profesyonel basketbol oyuncusu olarak Türkiye Basketbol Ligleri’nde mücadele ettim. Basketbol bu hayatta ki en büyük tutkum, en sevdiğim işim. Başörtü takmaya karar verdikten sonra oynamaya devam edemedim.

2014 yılında arkadaşım İndira Kaljo, başlattığı kampanyayla FIBA uluslararası platformlarda 2 sene yasağı kaldırmasına rağmen, ülkelerin basketbol ligleri başörtüyle oynamaya müsaade etmedi.

FIBA basketbolda başörtü yasağının kalkıp kalkmamasıyla ilgili son kararını, Rio Olimpiyat Oyunları'nın ardından Ağustos sonunda verecek.

Başörtüsü spora, spor yapmaya engel değildir. Basketbolda önemli olan topu potadan geçirmektir. İnsan hangi inançta olursa inancı spor yapmaya engel değildir.

Sizlerden isteğim bu kampanyaya destek olmanız. Ben ve benim gibi başörtülü bütün kardeşlerimin özgürce basketbol oynayabilmesi için bu kampanyayı imzalayıp, başörtülü sporcuların spor yapabilmesine vesile olmanız. Şimdiden destekleriniz için çok teşekkür ederim. Haydi gelin birlik olalım.Bugün Merve imzanı bekliyor!

Merve Şapcı bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «FIBA Basketbolda Başörtü Yasağını Kaldırsın @FIBA». Merve ve imza atan diğer 132.720 kişiye katıl.