Kampanya Kapatıldı

Tacizin Her Türlüsüne HAYIR!

Bu kampanya 28 destekçiye ulaştı


Twitter, Instagram, Snapchat, Facebook ve hatta Wattpad çoğumuzun kullandığı popüler sosyal paylaşım siteleri. Peki, normal yaşamı bırakın sanal ortamda bile insanlar günden güne sapkınlaşırken ne kadar güvendeyiz?

İşte, bu soruyu kendinize yöneltmeniz için buradayım. Her gün başka bir kadın sosyal medyadan sözlü tecavüze uğruyor, çıplak fotoğrafları isteniyor ve şantaja maruz kalıyor. Gece dışarı çıkamıyoruz, sıkıştırılıyoruz, sözlü tacize uğruyoruz. Kadınlar taciz edilip öldürülüyor.

Peki insanlar bunu ne kadar kaale alıyor? Bunları ne kadar umursuyoruz? Kadınlar çıplak resimleriyle şantaja uğrayıp intihar ediyor, peki bunları nereye kadar hatırlıyoruz? Bunları ne zamana kadar unutturmuyoruz?

Şort ya da etek giyiyoruz, başımızı kapatmıyoruz, gece geç saatlerde dışarıda oluyoruz, biz bakıyoruz, sosyal medya kullanıyoruz, düşüncelerimizi dile getiriyoruz. Suçumuz bu.

Daha fazla göz yummayın, destek çıkın!



Bugün mila imzanı bekliyor!

mila g. bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Feministler: Tacizin Her Türlüsüne HAYIR!». mila ve imza atan diğer 27 kişiye katıl.