Kampanya Kapatıldı

Faturalardaki Katı Atık Toplama Bedeli ve Atık Su Bedeli KALDIRILSIN!

Bu kampanya 4.728 destekçiye ulaştı


Faturalar üzerinden haksız kazanç elde edip insanların mağdur edilmesine karşıyız. Sessiz kalma Aydın!

Örneğin; Tükettiğimiz su bedeli 27.52TL, ama gelen fatura 52.96 TL. Faturaya "Katı Atık Toplama Bedeli : 11.35 TL" ve "Atık Su Bedeli : 8.24 TL" eklenmiş Toplam 19.59 TL vergi belediyenin cebine kalıyor. Buna Ç.T.V ve K.D.V de eklendiğinde 53 TL' lik bir fatura çıkıyor karşımıza.

Düşünün 28 TL'lik bir fatura için 53 TL ödemenin neresi anlaşılabilir. Hele hele bir öğrencinin 25 TL fazladan vermek gibi bir lüksü olamıyor ne yazık ki.

Bu sebeple bütün Aydın halkını hakkını savunmaya çağırıyoruz demiştik.

Aydın Büyükşehir Belediyesi' nden gelen cevapta bu kararı Orman Ve Su İşleri Bakanlığı' nın verdiği ve uygulama zorunluluğu olduğu söyleniyor. O halde yeni muhattabımız T.C. Orman Ve Su İşleri Bakanlığı. 

Fakat dikkat edilmesi gereken bir nokta da Aydın Büyükşehir Belediyesi yeni kararlarını da bildirip bir de kanalizasyon ücreti alacaklarının müjdesini vermişler. Kendilerinin de söylediği gibi katı atık bedelleri ve sıradaki bedeller alenen belediyenin kasasına gidiyor.

Halkın üzerinden sağlanan bu haksız kazanca sessiz kalmayın!Bugün Gülfem imzanı bekliyor!

Gülfem Ulusoy bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Faturalardaki Katı Atık Toplama Bedeli ve Atık Su Bedelini KALDIRSIN!». Gülfem ve imza atan diğer 4.727 kişiye katıl.