23 Yıllık Acımasız Zulmü Bitirmek İçin Falun Gong'u Destekleyin

23 Yıllık Acımasız Zulmü Bitirmek İçin Falun Gong'u Destekleyin

177,326 have signed. Let’s get to 200,000!
Started
Petition to
Birleşmiş Milletler and

Why this petition matters

Started by Support Falun Gong

English中文 / Français / Deutsche /  Español / Svenska / Pусский язык /  Hrvatski / Magyar / Português / Polskiбългарски / Italiano / Slovenský / Slovenščin / Bosanski / Српски日本語 / 한국어Tiếng Việt / ไทย / Indonesianहिंदी / தமிழ் / ਪੰਜਾਬੀ / नेपाली / فارسی / עִברִית /

Falun Dafa olarak da bilinen Falun Gong, antik bir Çin manevi disiplinidir. Sağlığı ve enerji seviyesini yükseltmek için etkili ve faydalı bir manevi yol olan Falun Gong, ahlaki öğretilerden ve beş takım nazik egzersizden oluşur.

Uygulamanın özünde Doğruluk, Merhamet, Hoşgörü (Çince: Zhen Shan Ren) ilkeleri bulunmaktadır. Falun Gong, bu ilkelerin evrenin en temel nitelikleri olduğunu öğretir ve bunları günlük yaşamda rehber olarak alır. İstikrarlı ve adanmış uygulama yoluyla, Falun Gong uygulayıcıları, özverili olma, daha fazla iç görü ve farkındalık, içsel saflık ve denge durumuna - gerçekten sağlıklı olma durumuna - ulaşmak için çabalar. 
 
Falun Gong, 100 milyondan fazla insana sağlık ve esenlik getirmiştir. Uygulama, dünyanın dört bir yanındaki gönüllülerden ücretsiz olarak öğrenilebilinir.
 
Falun Gong, dünya çapında yüzden fazla ülkede özgürce uygulanmaktadır. Ancak bir ülkede, uygulama sadece yasaklanmakla kalmıyor, aynı zamanda yaygın olarak büyük bir zulüm de yaşanıyor: Çin.
 
20 Temmuz 1999'da Çin Komünist Partisi (ÇKP) lideri Jiang Zemin, geleneksel manevi değerlerin yeniden canlanmasını, Komünist Parti'nin ateist ideolojisine bir rakip ve popülaritesini, rejiminin siyasi kontrolüne bir tehdit olarak gördüğü Falun Gong'u “ortadan kaldırmak” için şiddet içeren bir kampanya başlattı.
 
Son 22 yıldır, Falun Gong uygulayıcıları yasadışı bir şekilde kaçırılıyor, zorunlu çalışma kamplarına gönderiliyor ve hatta işkence edilerek öldürülüyor. Falun Gong'a karşı devlet tarafından yürütülen kitlesel nefret propagandası kampanyaları, Falun Gong uygulayıcılarını insanlıktan çıkarmıştır. 
 
Dünya Falun Gong Zulmünü Araştırma Örgütü (WOIPFG), Falun Gong uygulayıcısı Gao Rongrong'un ölümü hakkında aşağıdaki gibi bir rapor yayınladı:
 
“37 yaşındaki kadın Falun Gong uygulayıcısı Gao Rongrong, acımasızca işkence görmesinin ardından, 16 Haziran 2005 tarihinde Shenyang Şehrindeki Çin Tıp Üniversitesi'ne bağlı 1 Nolu Hastane'nin acil servisinde öldü. Minghui'ye göre, Gao, Liaoning Eyaletine bağlı Shenyang Şehrinde zulüm sonucu ölen 54. Falun Gong uygulayıcısıydı.
 
Ölümünden önce Gao, Shenyang Longshan Çalışma Kampı'nda gözaltında tutuldu ve 7 saat boyunca yüzüne elektrik şoku uygulandı. Gao'nun biçimi değişen yüzünün fotoğrafı dünyayı şok etti.

Fotoğrafı halka açıldığı ve çektiği acılar dünya tarafından öğrenildiği için Gao, rejimin onu tekrar kaçırıp gözaltına almasından sonra öldü. Gao'nun davası, Çin Komünist Partisi'nin (ÇKP) insanların bilincine ve insanlığına meydan okuma eylemlerini vurgulamaktadır."

Gao'nun davası buzdağının sadece görünen kısmıdır.

17 Haziran 2019, Londra'da yapılan bağımsız bir mahkeme oybirliğiyle Çin'in insanlığa karşı suç işleyen bir “suç devleti” olduğuna karar vermiştir. Vicdan mahkumları organları için önemli bir ölçekte öldürüldü ve öldürülmeye devam ediyor ve Falun Gong uygulayıcıları organ tedarikinin tek ve muhtemelen ana kaynağıdır. 

ÇKP'nin Falun Gong'a uyguladığı zulüm bir insanlık suçudur ve soykırımdır. Bu acımasız zulüm derhal durdurulmalıdır.

Dünyanın "Doğruluk, Merhamet, Hoşgörü"ye ihtiyacı vardır ve bunlar evrensel ilkelerdir.

Sesiniz hayat kurtarabilir.

Bu dilekçeyi imzalayarak, Çin'deki Falun Gong uygulayıcılarının hayatlarını değiştirmeye ve 22 yıldır devam eden zulmün sona erdirilmesine yardımcı olabilirsiniz.

【Nazik Hatırlatma】Doğrulama sürecinin bir parçası olarak bir Change.org kampanyasına imzanızı ilk kez kaydettirirken e-posta adresinizi onaylamanız gerekir. Aşağıdaki sebeplerden dolayı imzanız sayılmayabilir: (1) İmzaladıktan sonra e-posta adresinizi onaylamadıysanız; (2) Aynı cihazdan veya aynı IP adresinden birden fazla kişi oturum açmaya çalıştıysa. (Lütfen farklı cihazlardan veya farklı Wi-Fi ağlarından oturum açmayı deneyin); (3) E-posta adresleriniz genel kelimeler içeriyor (yönetici, info, mail, +,-, vb. gibi @ işaretinin önündeki genel kelimeler veya semboller). İmzalamada sorun yaşıyorsanız lütfen help@change.org ile iletişime geçin.
 

Kaynakça:
 
Falun Dafa'nın Kısa Tanıtımı, https://tr.falundafa.org/
 
Dünya Falun Gong Zulmünü Araştırma Örgütü (WOIPFG), Falun Gong Uygulayıcısı Gao Rongrong'un Öldürülmesiyle İlgili Araştırma Raporu, 2 Eylül 2020'de erişildi. http://www.upholdjustice.org/node/227

Gao Rongrong The Face of Persecution https://tv.faluninfo.net/gao-rongrong-the-face-of-persecution/

 Çin'deki Vicdan Mahkumlarından Zorla Organ Toplanması Üzerine Bağımsız Mahkeme, Çin Mahkemesi Tam Kararı Mart 2020'de yayınlandı, erişim 2 Eylül 2020 https://chinatribunal.com/final-judgment/

WOIPFG Araştırması (9) , Adaleti Savunmak 15 Ağustos 2020'de yayınlandı, erişim 2 Eylül 2020 https://www.youtube.com/watch?v=TW37fFosV2Y

Organları İçin Falun Gong'u Öldürenlerin Adalete Teslim Edilmesi, Çin'deki Organ Yağmacılığına Son Verilmesi Uluslararası Koalisyonu 23 Temmuz 2016'da yayınlandı, erişim 2 Eylül 2020 https://endtransplantabuse.org/bringing-to-justice-those-who-kill-for-organs/
 

177,326 have signed. Let’s get to 200,000!