Evde bakım maaşı alan anneler sigortalanarak emekli olma hakkında sahip olsun

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.500.


2013 yılından bu yana tamamlanmasını beklediğimiz; evde engelli çocuğuna bakan ve evde bakım maaşı alan annelerin sigortalanarak emeklilik hakkı elde etmesine yönelik çalışma artık yasalaşmalı. Bakıma ihtiyacı olan ağır durumdaki çocuklarına bakmak için iş hayatına katılamayan, mesleklerini bırakmak zorunda kalan biz anneler için bu yasa hayati derecede önemli. Bizlere verilen müjdenin artık gerçekleşmesini istiyoruz. 

Biliyoruz ki, yasa tasarısı hazır.
Annelere, bakım sertifikası verilmesi için gerekli çalışmalar yapılmış, SGK için kesilecek prim hakkında karar verilmişti.
Yasa tasarısı, TBMM'nin tozlu raflarından çıkarılsın.
Verilen söz tutulsun.

Çocuğunun bakımı için çalışma hayatına katılamayan ancak evde bakım maaşı alamayan annelerin de bu çalışma kapsamına alınmasını talep ediyoruz.
Kadınların istihdam ve çalışma haklarının korunmasını istiyoruz.

Çocuğunun bakımı için çalışma hayatına katılamayan ancak evde bakım maaşı alamayan annelerin de bu çalışma kapsamına alınmasını talep ediyoruz.

Bizler Gören Kalpler Eğitim Derneği olarak, bu çözüm sağlandığında ailelerimizin maddi ve manevi olarak daha da güçleneceğini biliyoruz. Kadın istihdamının azalmasının gizli nedenlerinden biri olan ağır durumdaki engelli çocukların bakımı, artık istihdamdan uzaklaşma sebebi olmasın.

Bu yasanın bir an önce çıkması için desteklerinizi bekliyoruz.