ETİL ALKOL YASAKLANMASIN, BANDROL GELSİN, KAYIT ALTINA ALINSIN, ÖLÜMLER OLMASIN

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 7.500.

7.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın karar vericilerden cevap alma ihtimali artar.

2018 Yılında çıkartılan yönetmelikle etil alkolun içersine denetanyom benzoat katılması esasında içilebilir olmaktan çıkartılmıştır. Bundan dolayı merdiven altı üretimin piyasaya çıkması  sonucunda  sağlıksız ve güvensiz ürünler ile toplum sağlığı ciddi şekilde tehlikeye düşmüş ve bunu  sahte kaçak ürünlerin piyasaya arzında bunu içen insanlarda ağır hasarlar felç  körlük ve ölümler meydana gelmiştir. Ayrıca devlet ciddi anlamda vergi kaybına uğramıştır.

Bunun önüne geçilebilmesi için etil alkolun satışını yasaklamak ve ceza getirmek çözüm değildir. Zira Anayasanın 5.ci maddesine göre sosyal devlet kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddî ve manevî varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır. 

Talebim ve ÇÖZÜM şudur! Etil alkol kullanmaya alışan insanlar bundan vazgeçmeyeceklerdir. Dolayısı ile her ne kadar yasak ve cezalarla bu engellenmeye çalışılsada bu merdivenaltı kaçak üretim asla bitirilemiyecek  ve devletimiz ciddi anlamda vergi gelirinden yoksun olacaktır.Dahada önemlisi insanlarımız zarar görecektir.

Etil alkole bandrol gelmesine  yasal olarak izin verilirse devletimiz yılda en az 2 milyar tl gelir sağlayacaktır. Ölümlerin önüne geçilecek hemde ciddi şekilde vergi kazancı olacaktır. Umarım bakanlık ve devlet büyüklerimiz bunu düşüneceklerdir. Bandrol uygulaması tek çözümdür. Saygılarımla...