Erenler'de Yeşil Alanların ve Parkların Sayısı Arttırılsın

Erenler'de Yeşil Alanların ve Parkların Sayısı Arttırılsın

Başlama tarihi:
5 Haziran 2022
İmzalar: 12Sonraki Hedef: 25
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Ümit Bütüner

Afyonkarahisar ilinin Erenler bölgesi, Kocatepe Üniversitesi'ne de ev sahipliği yapmasından dolayı hızla gelişmekte ve büyümektedir. Bu yüzden nüfusu da hızla artmaktadır. Buna rağmen, bölgedeki yeşil alanların ve parkların sayısı nüfusa oranla çok azdır. Var olanlar da oldukça yetersiz kalmaktadır ve bu büyüme hızı devam ettikçe giderek daha da yetersiz kalacaktır.

Öğrenciler ve çevredeki mahalle sakinleri, sosyalleşmek ve vakit geçirmek amacıyla bu parklara gelmekte; fakat sıkışıklıktan oturacak yeri hatta yürüyecek yeri dahi bulamamaktadırlar. Öğrenciler oldukça yetersiz bir park alanına sıkışmış durumda birbirleriyle vakit geçirmek zorunda kalmaktadırlar. İnsanlar, parkta voleybol, top vb. gibi basit oyunlar oynamak isterken bile bu sıkışık ve küçük ortamda kendilerine yer bulamamaktadırlar. Ayrıca bu durum insanların açık alanlarda vakit geçirmek yerine kapalı alanlarda vakit geçirmelerine sebep olmaktadır.

Belediyemizden ve yetkililerden, Erenler bölgesindeki park ve yeşil alan sayısının arttırılmasını, var olanların da yeterli seviyeye çıkartılıp geliştirilmesini istiyoruz.

Hemen destekle
İmzalar: 12Sonraki Hedef: 25
Hemen destekle