Bakmam gereken, biri engelli, iki çocuğum var. Emeklilikte yaşa takılıyorum.

Bakmam gereken, biri engelli, iki çocuğum var. Emeklilikte yaşa takılıyorum.

Başlama tarihi:
8 Haziran 2021
İmzalar: 3.543Sonraki Hedef: 5.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Yasa çıkmadan önce emekli olabiliyordum, en son çıkan yasaya göre de pirimi doldurdum emeklilik için yaşımın dolmasını bekliyorum. Evde bakmam gereken iki çocuğum var üstelik biri %94 ağır engelli otizmli ve bu yüzden kendisi ile sürekli ilgilenmem gerekiyor çünkü ona ne kadar ilgi gösterirsem gelişimi o kadar olumlu etkileniyor. Böyle bir durum olmasa ben de her vatandaşımız gibi çalışma hayatıma devam etmek isterim.

Ancak evdeki bu durum beni işi bırakmaya zorluyor ama bu durumda da çocuğumun özel eğitimini karşılayamayacağım. Emekli olmam durumumda çalışmayı düşünmüyorum tüm vaktimi çocuklarımın bakımına ve eğitimine ayırmak istiyorum. Etrafımdan da biliyorum benim gibi EYT yasasını bekleyen bir çok engelli annesi var.

En azından benim gibi anneler için bu yasayı yürürlüğe koyamaz mısınız? Şartlı emeklilik yasası çıkartılabilir? Reelde emekli olması gereken zaman öncesinde çalışması durumunda emekli maaşı tamamen kesilebilir.

Lütfen sesimizi duyun, her geçen zaman çocuklarımızın aleyhine işlemektedir. Sorunum, önerimin çözümü ve değişimi yaratacak tek kişi Sayın Cumhurbaşkanımdır. Saygılar... 

Hemen destekle
İmzalar: 3.543Sonraki Hedef: 5.000
Hemen destekle