BEYŞEHİR GÖLÜNE SAHİP ÇIKALIM KURUMASIN

BEYŞEHİR GÖLÜNE SAHİP ÇIKALIM KURUMASIN

517 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.
Başlama tarihi:
Muhatap:
dsi.gnlmud@hs01.kep.tr dsi4@dsi.gov.tr milliparkmobil@ormansu.gov.tr

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Beyşehir İlçe

Türkiye'nin en büyük içilebilir nitelikte tatlı su gölü olan Beyşehir gölü yok olmanın eşiğinde, yakın zamana kadar onlarca balık türü, yüzlerce kuş türü barınmaktaydı, güneşin batışını izlemek için deniz aşırı ülkelerden turistler gelirdi, 20 yıl kadar önce tadına doyum olmaz güzelliği vardı.

Beyşehir halkı ve belediyesi yıllardır haykırıyorlar ve adeta yalvarıyorlar, artık bu gölden su almayın diye, maalesef kimse dinlemedi, ne DSİ, ne Çevre bakanlığı ne Enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı. Dile kolay 656 kilometrekarelik dev gibi bir su kaynağını yok ettiler, bugün bile hala inanılmaz su çekiliyor gölden.

Sulama dönemi dışında bile hala su alınan gölde artık su yerine çamur yığınları görülmeye başlandı. Sözde güvenlik ve düzenleme adı altında yapılan korkuluklarında neyi kimden koruyacağı tartışılır oldu. 20 yıl kadar önce şu anda gölde yaşayan balık ve kuş türlerinin en az iki katı tür yaşarken gölle birlikte canlılar da yok oluyor. Herkes topu bir birine atıyor gölün sorumlusu kim belli değil.

Artık YETER GÖLÜMÜZE SAHİP ÇIKALIM. GÖLÜN GERÇEK SAHİPLERİ OLAN BİZ BEYŞEHİR HALKI OLARAK SESİMİZİ DUYURALIM.

BEYŞEHİR GÖLÜ KURUMASIN!!!!!

Eğirdir'in ardından ülkemizin en büyük doğal gölü Beyşehir de kurudu.
Eğirdir Gölü'nün tabandan bağlı olduğu Beyşehir Gölü'nde son 20 yılda 112 kilometrekare su kaybı yaşandı. Türkiye Tabiatını Koruma Derneği bilim danışmanı ve göl uzmanı Dr. Erol Kesici, "Ülkemizin en büyük iki doğal gölü Eğirdir ve Beyşehir de kuruma tehlikesiyle karşı karşıya. Geri dönüşümü 100 yılda mümkün değil." dedi.
TOPLUMSAL TEPKİ VE GÖLÜMÜZ İÇİN İMZALIYOR PAYLAŞIYORUZ!!!

517 kişi imzaladı. Hedefimiz 1.000.