Kudüs Filistinindir! Sonuna kadar direneceğiz!!

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 100.


“Bir yanlış görürsen elinle düzeltmeye çalış, buna gücün yetmezse, dilinle düzelt, ona da gücün yetmezse kalbinle buğz et” (Hadis-i Şerif)  (Tirmizi, Fiten, 11; İbnu Mace, Fiten, 20)

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BGMK), 1980'de kabul ettiği 478 sayılı kararla, İsrail'in ilhak ve başkent ilanını geçersiz saydı. 

BMGK kararı çerçevesinde, ABD dahil uluslararası toplum Doğu Kudüs'ün işgal altında olduğunu kabul ediyor.

İsrail yönetimini tanıyan tüm ülkelerin büyükelçilikleri Tel Aviv'de bulunuyor. Hiçbir ülke, Kudüs'ü ya da doğu ve batı bölümlerini başkent olarak kabul etmiyor.ABD, Trump'ın hamlesiyle Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyan ilk ülke oldu. 

Uluslararası toplumun tepkisini çeken Trump yönetimi, bölgenin kaosa sürükleneceği ve İsrail-Arap ihtilafının daha da çözümsüz hale geleceği uyarılarını göz ardı etti.

Arkadaşlar Kudüs'ün tarihine bakacak olursak hakikatte yerinin ve öneminin ne ölçüde olduğunu görürüz. Göz ardı etmeyelim! Cahil kalma!  Sahip çık!! Bugün Büşra imzanı bekliyor!

Büşra Bozbey bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Donald Trump: Kudüs Filistinindir! Sonuna kadar direneceğiz!!». Büşra ve imza atan diğer 26 kişiye katıl.