Doku nakli olmam gerekiyor. Paratiroid nakli Sağlık Bakanlığı tarafından karşılansın.

Doku nakli olmam gerekiyor. Paratiroid nakli Sağlık Bakanlığı tarafından karşılansın.

Başlama tarihi:
7 Aralık 2019
İmzalar: 2.316Sonraki Hedef: 2.500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Özlem Gürsoy

Ben 30 yaşındayım. Doğuştan hipoparatiroidi hipokalsemi hastasıyım. 

Hastalığım kısaca vücutta paratiroid bezinin eksikliği ve bu nedenle ciddi kalsiyum eksikliği yaşamam ve bunun sonucunda tetani geçirmem. Tetani, zihin açıkken bütün vücudun bloke olması ve zarar görmesi anlamına geliyor.

Bu hastalığın, yakın zamana kadar tedavisi yoktu. İlaçla yaşamaya mahkumdum ama türk doktorlarımız yeni bir buluş gerçekleştirmiş ve artık tedavisi var.

Paratiroid nakli sayesinde hastalık iyileşebiliyor. Fakat bu ameliyat Sağlık Bakanlığı tarafından karşılanmıyor.  Bu hastalığın kalıcı tedavisinin Sağlık Bakanlığınca karşılanması ben ve benim gibi hastaların ömür boyu ilaç kullanarak başta böbrek olmak üzere organlarımızın tahrip olmasının da önlenmesini istiyorum.

Yıllardır Kalsiyum kullanıyorum  ve şu an böbreklerimde ağrılar başladı.

Sağlık Bakanlığı bütün ömrümüz boyunca bizim ilaçlarımızı karşılıyor fakat 1 kere doku naklini karşılasa çok daha düşük maliyetle hem hastayı kurtarmış olacak hem ilaç masrafından kar elde edecek hem de sürekli ilaç kullanımından doğacak yeni hastalıklar engellenmiş olacak.

Lütfen desteklerinizi bekliyorum. 

1 saat ilacımı geciktirsem vucudum bloke sinyalleri veriyor bundan tamamen kurtulmak için bir imza vermeniz yeterli. 

NOT: Nakil ücreti 15 bin -12 bin arası dendi. Sizlerden istediğim para değil, bunu bilgi olarak yazıyorum. Talebim, bu ameliyatı Sağlık Bakanlığı'nın karşılaması ve benim gibi bütün hastalara çare olması. 

Hemen destekle
İmzalar: 2.316Sonraki Hedef: 2.500
Hemen destekle

Karar Vericiler