Doğu Ekspresi Biletlerini Toplu Alan/Rezerve Eden Turizm Şirketleri'ne yasaklama Gelsin.

Doğu Ekspresi Biletlerini Toplu Alan/Rezerve Eden Turizm Şirketleri'ne yasaklama Gelsin.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.
2.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.
TC Devlet Demiryolları ve tarafına Kerem Kılıçarslan bu kampanyayı başlattı

“Standart ücreti 100 lira olan yataklı vagonla yapılan yolculuğun turizm acenteleri tarafından çok uçuk fiyatlar karşılığında vatandaşa sunulduğu apaçık ortadadır. Ayrıca Özel Tur Şirketlerinin tur organizasyon tarihleri de biz vatandaşların bilet almasına müsade vermeyen ileri tarihler vadedilerek yayınlanmaktadır.

Trenin hangi kısmı olursa olsun turizm şirketlerine satılması rant oluşturmaktadır. Vatandaşın hizmetine sunulmuş, kamu yararı düşünülerek kurulmuş olan bir kamu kurumunun devletin vatandaşa sunmuş olduğu bu ulaşım hizmetini şirketlerin rant saikine aldanmak suretiyle engellemiş olması bir hizmet kusurudur. Ayrıca TCDD ile yapmış olduğum görüşmelerin neticesinde ocak ve şubat aylarına ait tüm Ankara-Kars treni yataklı vagon veya örtülü kuşetli kısmının henüz sistemde dahi görünmemesine rağmen rezerve edilmiş ya da satın alınmış olduğunu tur şirketlerinin internet sayfalarına girerek görebilirsiniz.

Doğu Ekspresi ile değişik bir yolculuk yapmak isteyenlerin Kars’ta kalacakları otel ve yemekleri dahil bu yolculuk 400-500 lirayı pek geçmez. Ancak bu yıl bir ay önceden rezervasyon yapılan bu Ankara-Kars tren seferinden bilet ayırmak isteyen yolcular olumsuz yanıt alıyor. Bu hattın yataklı vagon biletleri daha satışa sunulur sunulmaz tükeniyor. Örtülü kuşetli vagonlara bilet alınamıyor.

Devlet Demiryolları’nın Ankara-Kars seferini yapan Doğu Ekspresi, özellikle kışın hafta sonları değişik bir yolculuk yapmak isteyenlerin tercih güzergâhıdır. Yaklaşık 27 saat bu yolculukta özellikle yataklı vagonlar tercih edilir. Trenle Kars’a giden Doğu Ekspresi’nin yolcuları bir gece Kars’ta kaldıktan sonra ertesi gün yine aynı trenle dönüş yaparlar ya da Kars, Ardahan, Artvin turlarını tamamlayıp Ankara'ya geri dönerler.

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 2.500.
2.500 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın yerel basında yer bulma ihtimali artar.