Deniz Emekçileri İçin Adalet #YıpranmıyoruzÖlüyoruz

Deniz Emekçileri İçin Adalet #YıpranmıyoruzÖlüyoruz

Başlama tarihi:
3 Mayıs 2022
Muhatap:
TC ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
İmzalar: 305Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: nilsun tuncer

Biz denizciler yıpranma olayının en fazla olduğu bir sektörün parçasıyız; yıpranma payımızı geri istiyoruz. Gece gündüz demeden devamlı mesai yapan insanlarız. Özellikle tüm dünyayı etkisi altına alan ve tüm dünyada çoğu sektörü durma noktasına getiren, insanları eve hapseden Covid-19 salgının en başından beri hiç durmadan çalışmaya devam eden emekçilerin bir tarafı da biz denizciler olduk

Ailemizden sevdiklerimizden uzakta dünyada devam etmesi gereken ticari akışa yön veren insanlarız biz. Ancak tüm bunlara rağmen güvencesizlik, zorlu çalışma koşulları ve korsan bölgelerinde uğranılan saldıralarla her geçen gün içimizden birini kaybettik. 

Her geçen gün her sektörde olduğu gibi devletin üzerimize uyguladığı yaptırımlara maruz kalıyoruz. Ve bu yaptırımlara sadece biz denizciler denize gönül veren ekmeğinin peşinde olan insanlar maruz kalıyor. İşverenlere herhangi bir yaptırım yok.

Herkes için adalet istiyoruz. Tüm emekçiler için eşit çalışma koşulları istiyoruz. Biz denizciler yıpranma payımızı geri istiyoruz. Çünkü yıpranmıyoruz ölüyoruz!

Hemen destekle
İmzalar: 305Sonraki Hedef: 500
Hemen destekle

Karar Vericiler

  • TC ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI