Kampanya Kapatıldı

3 Haftalık kontrollü karantina uygulaması, hemen şimdi 

Bu kampanya 37.851 destekçiye ulaştı


Merhaba,

Pek çoğunuz gibi ben de Covid-19 salgını ile ilgili endişeli bir vatandaşım. 

Korona virüsün tüm Türkiye'ye kontrolsüz bir şekilde yayılmasını engellemek ve sağlık sistemimizin verimli bir şekilde çalışabilmesi için daha fazla vakit kaybetmeden 3 hafta sürecek kontrollü bir zorunlu karantina uygulamasına geçilmesi gerektiğini düşünüyorum. 

Bu sayede ülkemizi bugün İtalya’nın, İspanya’nın ve Fransa’nın içinde bulunduğu çok zor durumdan koruyabiliriz. Bu ülkelerin bugün yaşadıklarından ders çıkarmamız gerekiyor. 

Bunu yaparken iki şey çok önemli: 

1- Hayatımızı devam ettirebilmek için elzem olan eczane, market, postane ve banka gibi işletmelerin belli saatlerde halkın ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmesi. 

2- İkincisi ise bu karantina uygulamasında 3 hafta boyunca maaşlı, sözleşmeli çalışanların ve özellikle orta ve küçük işletmelerin haklarının gözetilmesi ve ayakta kalmalarının garantisi. 

“Evde kal!” çağrılarına canı gönülden katılmakla beraber bunun ancak ekonomik gücü yeterli olmayan çalışanları ve işverenleri destekleyerek mümkün olduğunu düşünüyorum. 

Enfekte olan insan sayısı her gün artarken gelin ülkemizin Korona virüs salgınında daha zor günler yaşamasının önüne birlikte geçelim ve hükümetten aldıkları önlemlere ek olarak daha fazla gecikmeden 3 haftalık bir kontrollü karantina uygulamasını talep edelim. 

İmzanızla bana destek olmanızı diliyorum, 

Okuduğunuz için teşekkürler.Bugün Bensu imzanı bekliyor!

Bensu T. bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Daha fazla geciktirmeden 3 Hafta kontrollü karantina uygulaması, hemen şimdi. @saglikbakanligi @TC_icisleri». Bensu ve imza atan diğer 37.850 kişiye katıl.