Kutup Ayılarını Kurtaralım

Kutup Ayılarını Kurtaralım

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.
200 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.
Dünyadaki değişime duyarlı herkes tarafına Ayşegül Kırbaş bu kampanyayı başlattı

Kutup ayılarının nesli tükeniyor.... 

Kutup ayılarının neslinin tükenmesine biz insanlar yol açıyoruz. Yıllar önce kutup ayıları güzel güzel yaşıyorlardı ama biz bu dünyaya geldiğimizden beri onlar büyük bir korku içindeler... Çünkü biz insanlar küresel ısınmaya ve iklim değişikliğine neden olduk.

Kutuplardaki buzullar eriyor, deniz suyu seviyesi yükseliyor... Dünyanın bir yanı kasırgalara ve sellere teslim olurken diğer yanı şiddetli kuraklıklarla çölleşiyor.. Göller, ırmaklar ve temiz su kaynakları kuruyor, susuzluk tarımı etkiliyor. İklimler değişiyor. Kışın sıcaklıklar artıyor, ilkbahar erken geliyor, sonbahar gecikiyor.... u değişikliklere uyum sağlayamayan bitki ve hayvan türleri yok oluyor.

Kutup ayıları bizlere bir zarar vermediler ama biz onlara zarar verdik. Küresel ısınma ve iklim değişiklikliğine yol açarak onların evleri olan buzulların erimesine sebep olduk. Kutup ayılarrı hayatta kalabilmek için parçalanmış, küçük buzul parçalarının üzerinde mahsur kalıyorlar. 

Doğal elektrik kaynaklarını, toplu taşımayı, geri dönüşümü tercih ederek israfı önleyerek hem kutup ayılarını hem de kendi dünyamızı kurtarabiliriz. 

Şimdi harekete geçme zamanı! Haydi hep birlikte başaralım.

Ayşegül K.  

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.
200 imzaya ulaşıldığında, bu kampanyanın öne çıkarılan kampanyalarda yer alma ihtimali artar.