Wspomóż walkę o ochronę internautów i wolny Internet

Wspomóż walkę o ochronę internautów i wolny Internet

16,875 have signed. Let’s get to 25,000!
Started
Petition to
Członkowie Parlamentu Europejskiego

Why this petition matters

Started by GESAC

Wspomóż walkę o ochronę internautów i wolny Internet

Obecne przepisy dot. Internetu faworyzują technologicznych gigantów, nie użytkowników takich jak Ty. Proszę poświeć 30 sekund, żeby pomóc chronić naszą sieć i naszą kulturę – w imię wolnego Internetu. Ponad 40,000 ludzi już się podpisało.

Już za kilka dni Parlament Europejski zagłosuje w sprawie historycznej możliwości ochrony zwykłych użytkowników sieci – takich jak Ty, a także muzyków i artystów, których kochamy. Ochrony przed dominacją technologicznych gigantów.

Jeśli nie zareagujemy teraz, możemy już nigdy nie zaznać takiej radości, jaką czerpiemy obecnie z tworzenia i dzielenia się muzyką, sztuką i innymi treściami online.

Globalni giganci Internetu jak Facebook i YouTube są krytykowani za uchylanie się od sprawiedliwego płacenia podatków i tworzenia miejsc pracy w Europie. Nasze lokalne sektory kultury – muzycznej, filmowej, wizualnej, czy pisanej – reprezentują 12 milionów miejsc pracy w Europie. Jesteśmy ludźmi, nie botami.

Mamy możliwość, by podjąć działanie w tej chwili i bronić naszych przyszłych artystów, zapewniając im godziwe życie w zamian za ich pracę. Powiedzmy w końcu „dość” internetowym gigantom.

Więcej informacji o głosowaniu

·       12 września, Parlament Europejski zagłosuję nad Dyrektywą dot. Ochrony Praw Autorskich. Podpisując tę petycję, wzywasz wybranych przez siebie reprezentantów Polski w UE, aby zagłosowali za Europą (Mazowieckie), która wspiera obywateli, ich interesy i zwalcza z niesprawiedliwość na rynku cyfrowym – raz na zawsze.

·       To głosowanie ostatecznie wprowadzi przepisy prawa autorskiego do XXI wieku. Zapewni artystom i innym twórcom treści, które dają nam radość i które udostępniamy na platformach takich jak Facebook i YouTube, godziwe wynagrodzenie za ich pracę. Obecnie internetowi giganci zgarniają lwią część zysku.

·       Setki parlamentarzystów europejskich już wsparło tę misję, podobnie jak miliony artystów i ich fanów w całej Europie.

16,875 have signed. Let’s get to 25,000!