Cumhuriyet Vakfının Kuruluş ilkelerine aykırı düşüncede olan Yönetim Kurulu Üyeleri istifa etmelidir.

Kampanya Kapatıldı

Cumhuriyet Vakfının Kuruluş ilkelerine aykırı düşüncede olan Yönetim Kurulu Üyeleri istifa etmelidir.

Bu kampanya 90 destekçiye ulaştı
Başlama tarihi:
Muhatap:
Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: M.NAMIK KEMAL BOYA

CUMHURİYET GAZETESİNE USULSÜZ OLARAK EL KOYAN                 CUMHURİYET VAKFI YÖNETİMİNE KARŞI DİRENİŞE ÇAĞRI!

Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmeden, gelişerek güçlenerek yaşaması gereğini savunan değerli Cumhuriyetçileri,

Cumhuriyet Vakfının kuruluş ilkelerine aykırı düşüncede olan tüm yönetim kurulu üyelerinin, benzer eylem ve vasıftaki transferleri ile birlikte sevgili gazetemize daha fazla zarar vermeden, Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu’ndan istifa etmeleri gerekmektedir.

Çünkü, Cumhuriyetin kuruluşunda, Türkiye Cumhuriyeti'ni savunmak için yayına başlayan ve yıllar boyu bu görevi yapan sevgili gazetemiz Cumhuriyet, son zamanlarda yeniden rotasından çıkarılmıştır. 

http://cumokistanbul.org/content/view/608/36/  adresinde yaşananları okuyabilirsiniz.

İzlediğimiz süreçte, gazetemizin, kendi başına rotasını düzeltemeyeceği ve okurların duruma el koymasının şart olduğu anlaşılmıştır. 

Her iki Cumhuriyetin kurtuluşuna ve yaşamasına inananların;  gazeteye musallat olan sonuncu tehlikeyi de gidermek görevini üstlenmeleri kaçınılmaz bir ödev olmuştur…

Bu konuda sorumluluk duyan, eski-yeni ya da bir zamanlar okur olmuş tüm Cumhuriyetçileri aşağıdaki iletişim noktalarıyla buluşmaya çağırıyoruz. Yakın zamanda Cumhuriyet Okurları (CUMOK) Topluluğu olarak birlik içinde çözüm üretmek üzere geniş bir toplantı yapacağız.

Gerekli mücadeleyi verme kararında buluşan tüm yurtseverleri, CUMOK topluluğu çevresinde birleşmeye, örgütlenmeye, eyleme geçmeye çağırıyoruz.

Biz, 11 nisan 2015 Cuma gününden başlayarak (Cuma günleri dışında) gazete almıyoruz. Böylece mevcut yönetimi gazeteye verdikleri zararlara son vermeleri için uyarıyoruz.

Bu bildiriyi imzalayarak çağrımızı; gazeteye, ilgili kişilere, okurlara, basına ve sayın kamuoyuna duyurmaya ve yaymaya destek veriniz.

13 Nisan 2015

CUMHURİYET OKURLARI TOPLULUĞU  -  CUMOK

www.cumokistanbul.org                          www.facebook.com/turkiyecumok www.facebook.com/cumokistanbul        e-postalar: cumokturkiye@gmail.com, cumokistanbul@gmail.com,       namik68boya@gmail.com

Telefon: 0535 412 6868;   0532 391 1127;   0531 596 4126;   0536 739 0229;   0532 281 5454;  0555 967 2497

Kampanya Kapatıldı

Bu kampanya 90 destekçiye ulaştı

Bu kampanyayı paylaş