FUAR ALANI AKYURTUN HAKKIDIR ELİNDEN ALINAMAZ

0 kişi imzaladı. Hedefimiz 200.


Akyurt, Çubuk ve Pursaklar halkı Fuar Alanı’nın Akyurt’ta kalması için adeta seferber oldu. Dün esnaf ve vatandaşların katılımıyla düzenlenen toplantıların ardından bugün de “Fuar Akyurt’ta Kalsın” imza kampanyası başlatıldı. Akyurt’ta Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen imza kampanyasına vatandaş yoğun ilgi gösteriyor. İmza kampanyası devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben yazılan dilekçede “Yapılması planlanan Ankara Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nin Akyurt toprakları içinde kalan, havalimanına sadece 5 km. mesefade bir noktada, protokol yoluna çok yakın bir mesafede, dünyadaki diğer uluslararası fuar standartlara uyacak nitelikte bir bölge olan Akyurt bölgesindeydi.

Daha önce temeli dahi atıldığı halde yarım bırakılan, hatta kaç kez ihalesi için tarih verilen proje bir türlü hayata geçirilememişti.

Sn.Melih Gökçek’in istifası sonrası ise en son yeni Başkanımız Sn.Mustafa Tuna tarafından 27 Kasım tarihinde ihalesinin yapılacağı dillendirilmiş ve bölge halkı tarafından büyük bir sevinç ile karşılanmıştı.

Zaten bölgeye bugüne kadar çok kısıtlı yatırımlar yapılmış olup, kamu yatırımlarından hakettiği payı alamayan bölgemiz oldukça geri kalmış bulunmaktadır.

Kamu yatırımı olmayan bölge ise özel sektörün ilgisini de çekemediğinden anlamsız bir kısır döngüye sebebiyet vermektedir.

Bu kısır döngüyü kırabilecek ölçekli ilk yatırım olan Akyurt fuar alanı projesini sabırsızlıkla bekleyen bölge insanımız için yaşanan belirsizlik son derece yıkıcı olmuştur.

Bu değişikliğin bir yanlış anlaşılmadan ibaret olacağını ümit ederek, bununla ilgili bölge halkı olan bizlere bilgi verilmesini, Yüksek müsaadelerinize en derin saygılarımızla arz ederiz.” ifadelerine yer verildi.

 Bugün yunus emre imzanı bekliyor!

yunus emre karadaş bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «CUMHURBAŞLANLIĞI : FUAR ALANI AKYURTUN HAKKIDIR ELİNDEN ALINAMAZ». yunus emre ve imza atan diğer 108 kişiye katıl.