Kampanya Kapatıldı

İzmir Aliağa'ya Yanık Ünitesi İstiyoruz!

Bu kampanya 1.376 destekçiye ulaştı


İzmir Aliğa Türkiye’nin en büyük sanayi merkezlerinden birisi… Yüksek tehlikeli iş sınıfında 20.000’in üzerinde emekçi burada çalışıyoruz.

Böylesine riskli bir bölgede yanık ünitesi yok!

İşlerimiz gereği binlerce derecelik çelikle çalışırken kaçınılmaz olarak yanık vakalarına maruz kalıyoruz… İrili ufaklı yanıklar her gün başımıza geliyor!

Saniyelerin dahi önemli olduğu yanık durumlarında bizler ise çaresiz durumdayız. En yakın ünite 70 km uzakta ki trafik yoğunluğuyla 3-4 saati aşan sürelerde ulaşabiliyoruz.

Pek çok arkadaşımız tedaviye zamanında ulaşamadığı için sakat kalıyor, yaşamını yitiren kardeşlerimizin acısı da anıları da hala taze hafızalarımızda... Bunun en son örneği geçtiğimiz ay kaybettiğimiz kardeşimiz Ali Gür…

Her gün ekmek kavgası vermek için geldiğimiz iş yerlerimizden artık arkadaşlarımızın kara haberlerini duymak istemiyoruz!

Çiğli Devlet Hastanesi projesinde yer alan ve şu an Sağlık Bakanlığı’ndan ödenek beklediği için faaliyete geçmeyen yanık ünitesinin bir an evvel açılmasını istiyoruz.

Türk Metal Sendikası üyesi metal işçileri olarak başlattığımız bu imza kampanyasına başta İzmir olmak üzere tüm halkımızdan destek bekliyoruz.

#AliağadaYanıkÜnitesi #İhtiyaçDeğilŞartBugün Ali Ekber imzanı bekliyor!

Ali Ekber Tali bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Cumhurbaşkanlığı : İzmir Aliağa'ya Yanık Ünitesi İstiyoruz!». Ali Ekber ve imza atan diğer 1.375 kişiye katıl.