Kampanya Kapatıldı

Erciş İl Olsun İstiyoruz !

Bu kampanya 47 destekçiye ulaştı


Bagli oldugu Van'a 103 km mesafede.
Merkez nufusu 80 bin, ilce nufusu 175 bin. Cevre ilcelerle (Agri'ya bagli Patnos, Bitlis'e bagli Adilcevaz ve Mus'a bagli Malazgirt dahil) birlikte, nufusu 400 bini asan bir il olacaktir.
13. yüzyılda ünlü ticaret yolunun geçtiği Erciş'in bugün doğunun batıya açılan kapısı olması buraya ayrı bir önem kazandırmıştır. İran'dan Ortadoğu ülkelerine giden transit yol buradan geçmektedir. Erciş-Ağrı, Erciş-Bitlis ve Erciş-Van karayoluyla yurdumuzun her tarafından gidilmektedir

Doğu Anadolu bölgesinin Tatvan'la birlikte en gelişmiş ve düzenli ilçesidir. Ticaret hayatı güçlüdür fakat özellikle kükürt gibi doğal ürünlerini işleyecek bir orta boy sanayiden yoksundur. İl Olmakla beraber bir çok gelişme sağlanacaktır.

Ayrıca Van Gölü havzasındaki ilçe belediyeler içerisinde ekonomik gelişme itibarıyla ilk sıradadır. Kültürel havza itibarıyla ise, Van kentinden çok Ahlat ve Adilcevaz kuzey Van Gölü hattına daha yakındır. Bu yönüyle Van ve Erzurum arasındaki kültürel geçiş bölgesi özelliği gösterir.

 

 Bugün Ömer imzanı bekliyor!

Ömer Eroğlu bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Cumhurbaşkanlığı: Erciş İl Olsun». Ömer ve imza atan diğer 46 kişiye katıl.