2020 YKS Tarihi Geri Alınmasın!

2020 YKS Tarihi Geri Alınmasın!

Başlama tarihi:
4 Mayıs 2020
İmzalar: 1.947Sonraki Hedef: 2.500
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Talha Düğün

Herkese merhabalar.

Birçoğunuz gibi ben de bir YKS öğrencisiyim ve yeni alınan (4 Mayıs 2020) bu karardan, YKS öğrencileri olarak biz rahatsız olduğumuzu dile getirmek istiyoruz.

Öncelikle sınav tarihi korona virüs çıkmadan önce 20-21 Haziran olarak ayarlanmıştı. Sonra maalesef korona virüs tüm dünyayı etkisi altına almaya başlayınca, Milli Eğitim Bakanlığımız birçok YKS adayının adeta gönlüne su serperek sınav tarihinin ''ertelenmesine'' karar verdi ve bu tarihi 25-26 Temmuz'a erteledi. 

Biz YKS öğrencileri olarak, tüm çalışma planlarımızı yeni tarih, yani 25-26 Temmuz'a göre yaptık. Biz ''Zor da olsa yetiştiririz.'' diye söylenip çalışmalara devam ederken, sınav tam bugün (4 Mayıs 2020) tam 1 ay geri alınarak 27 - 28 Haziran'da yapılmasına karar verildi. Bu kabul edilemez, olmamalı, milyonlarca öğrencinin hayatıyla böyle oynanmamalı. Henüz ülkemizdeki korona virüs günlük vaka sayısı 0'a (sıfıra) inmemişken, tam anlamıyla virüs süreci bitmemişken böyle bir karar alınması, biz YKS adaylarının gerçekten hayallerini suya düşürdü. 

Annesi, babası, kardeşleri COVID-19 hastası olan YKS adayları, bu kısa sınav sürecinde hangi psikoloji ile çalışacak? Veyahut sınav gününde milyonlarca öğrenci evinden çıkıp dışarı çıkacak ve belli bir sayıda insan ile aynı ortamda sınava girecek. Ya 2. dalganın önü alınamazsa? 

Yetkili kişi ve bakanlıklarımızı öğrencilerin geleceğini ve sağlığını göz önünde bulundurarak tekrar istişareye davet ediyor, gereğinin yapılmasını arz ediyoruz.

Hemen destekle
İmzalar: 1.947Sonraki Hedef: 2.500
Hemen destekle