Kampanya Kapatıldı

Sokak canları ölmesin,tecavüz ve eziyet edenler cezalandırılsın diye onlar ölüm orucunda!!

Bu kampanya 2.373 destekçiye ulaştı


"Biz üç hayvan hakkı savunucusu;
hayvanların hakkını savunmak ve onların sesi olmak üzere kendi canımızı hiçe sayarak başladığımız açlık grevinin 11.günündeyiz.

Yürürlükteki 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu, hayvana şiddeti suç değil KABAHAT olarak saymakta ve bir hayvanın öldürülmesi ile kapalı alanda sigara içmek aynı cezaya denk gelmektedir.

...Biz, yürürlükteki 5199 sayılı kanunun yetersizliğinden bahsederken;
2014 yılında Meclis Çevre Komisyonunda kabul edilen yasa tasarısı ile hayvanların sokaklardan alınıp ormanlara atılmasının önü açılmaktadır.

Yeni tasarı ile hayvana şiddet ceza yasası kapsamına alınsa da, sokaklarda hayvan kalmayacağı için ceza yasası kapsamına alınmasının da bir anlamı kalmayacaktır.

Talebimiz;

Yeni yasa tasarısında bulunan ve kabul edemeyeceğimiz maddelerin, Hayvan Hakları alanındaki STK'lar ve biz hayvanseverlerin katılımı ile yapılacak toplantılarda gözden geçirilmesi ve düzeltilmesidir.

Ayşe KÖSE
Sevim ARKAN
Uğurcan SABANBugün Gül imzanı bekliyor!

Gül Kaban bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «cumhurbaşkanı: Sokak canları ölmesin,tecavüz ve eziyet edenler cezalandırılsın diye onlar ölüm orucunda!!». Gül ve imza atan diğer 2.372 kişiye katıl.