Kampanya Kapatıldı

Bırakın Milli Pilotlarımız Olsun

Bu kampanya 248 destekçiye ulaştıSevgili Dostlar
Bir yıldan biraz daha fazladır, herşeyi bir kenara bırakıp, çok uzun zamandır aklımda ve gönlümde olan mesleğin, yani pilotajın eğitimini alıyorum. Yaklaşık iki ay önce okuduğum okulun bağlı olduğu kurumun patronu Fetö PDY'ci olduğu için Amerikaya kaçtı ve malesef kuruma el kondu.
Malesef dememin tek nedeni, El konulan Tarkim firmasının çatısı altında bir de bizim eğitim görmüş olduğumuz bir okulun bulunması.
Bu okulda şerefiyle namusuyla ve yukarda Allah şahidimizdir canını verecek kadar vatanını seven, okulun sahibinin Fetöyle bağlantısından gram habersiz, yüzden fazla pilot adayı malesef mağdur kalmıştır.
Birçoğumuzun zorluklarla, krediyle, borçla, ipotekle ve hatta kardeşinin, anasının, babasının, eşinin dostunun rızkıyla ödemiş olduğu binlerce euro eğitim ücretleri firmanın kasasında kaldı hatta kasasından başka yerlere aktarıldı.
Devletin duruma el koymasıyla birlikte vatanhainlerinin layığını bulması elbette en birincil ve en büyük temennimizdir. Ancak çok şerefli olan pilotluk mesleğini şerefiyle ve layığıyla yapmak isteyen biz pilot adayları devletimizin gözünde çok şükür durumdan haberdar olmadığımız anlaşılmasına ve mağdur olduğumuz anlaşılmasına rağmen bu durum içerisinde tamamen muhattapsız kaldık ve eğitimlerimiz yarım kaldı.
Devletin ilgili olabileceğini düşündüğümüz tüm kurumlarına başvurmamıza rağmen henüz hiçbir sonuç alamadık. TMSF, İstanbul Valiliği, İstanbul Defterdarlığı, Başbakanlık hatta Cumhurbaşkanlığı makamına yazılar yazdık, dilekçeler verdik. Gittiğimiz her kapıdan aldığımız cevap "mağduriyetleriniz devlet güvencesindedir" oldu. Devletimizin arkamızda olduğunu ve mağduriyetleri gidereceğini bilmekten son derece memnunuz. Ancak...
Pilotluk eğitimi öyle bir eğitimdir ki, her aşaması kendi içerisinde bitirilmesi gereken süreler içermektedir. Yani özetle, eğitimler ile ilgili sorun ne kadar geç çözülürse bir o kadar daha geriden devam edecek, ders kayıpları, uçuş eğitimi tekrarları, meleke kayıplarının giderilmesi için ek eğitimler gerekecektir.
Ülkemizin "Milli" pilota son derece fazla ihtiyacı olduğu bu dönemlerde, ülkesine gökyüzünde hizmet etmeyi bekleyen halihazırdaki yüzden fazla pilot adayının bir köşede devletimiz tarafından bekletilmesi, ne biz pilot adayları için ne de yüce Türkiye Cumhuriyeti Devleti için faydasızdır.
Bizler sesimizi duyurmak için ne devletimize karşı geliriz ne de başkalarının ekmeğine yağ süreriz...
Sadece hayallerimiz olan, milletimize, ülke semalarında şerefimizle hizmet etme arzumuzun görülmesini ve sesimizin duyulmasını, devletimizin bir an önce bize sahip çıkmasını istiyoruz.
Çözüm olması adına sadece paralarımızı istiyor durumunda değiliz... Bizler pilot olmak istiyor ve devletimizin sadece ama sadece buna müsade etmesini, bizlerin eğitimini kaldığımız yerden almamızı sağlamasını ya da yine devletimizin belirlediği bir okulda bizlere aldırmasını istiyoruz.
Siz dostlarımdan ricam kamuoyu oluşturabilmek adına az da olsa durumumuzu bilmeniz ve bizlere, ama bu yazımı paylaşarak, ama devletin yardımcı olabilecek kişilerine ileterek destek olmanız.
Lütfen... Yüce Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bizlerin ülkemize hizmet etme hayallerimizi iade etmesi konusunda yardımı dokunabilecek herkese ihtiyacımız var...
Yüzden fazla pilot adayı adına...
Private Pilot, Student Airline Transport Pilot
Zafer KARAMIŞBugün Zafer imzanı bekliyor!

Zafer Karamış bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Bırakın Milli Pilotlarımız Olsun». Zafer ve imza atan diğer 247 kişiye katıl.