Kampanya Kapatıldı

Kanser hastaları ve yakınlarına psikolojik destek , tedavi imkanlari,çalışma koşulları

Bu kampanya 3.457 destekçiye ulaştı


Her gün ölüyoruz birer birer yada toplu olarak. Kanser hastalarının ve yakınlarının geçirdiği çok ağır  süreçler var ve medikal tedavinin yanı sıra psikolojik destek almadan muvaffak olabilmeleri çok zor. Bazıları tek bir kanser hastası ile uğraşırken giderek artan bir çoğunlukta aile içindeki birkaç hasta ile uğraşıyor. Hasta zaten bedenen ve ruhende çok ağır bir tedavi geçirirken beraberinde kendini anlatmak ve anlaşılmak için uğraşıyor.  Bu stres hem hastayı hem de yakınlarının savunma sistemlerini çökertip sağlıklı bireyleride hasta ediyor. Devlet bu konuda hasta ve yakınlarına destek vermeli. Farkındalık artmalı, teşhis konulduğu andan itibaren hasta ve yakınları için psikolojik destek verilmeli , tedavi koşulları imkanları arttırılmalı, ilaçları temin edilebilmeli, tedavi ve ücretler için fark ücretleri alınmamalı . Yaşamaya devam etmeleri , çalışma hayatından kopmamaları için yasalar tekrar düzenlenmeli.  Rapor paralarının verilmesi için raporun bitmesi yada ölmeleri beklenmemeli. Bu benzer benzer süreçler atlatmış olan eski hastalar danışman olarak destek vermeli. Anlatmaktan , paylaşmaktan korkmamalı ve utanmalılar .Aileler dağılıyor. Biz büyüdük ve kirlendi dünya .

Bugün benim, biziz ama yarın hepimizi bekleyen bir gerçek......   Geleceğimizi kurtarmak icin Senin desteğine ve empatine ihtiyacım var hepimiz için, geleceğimiz için.......
 Bugün sultan imzanı bekliyor!

sultan deveci bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Cumhurbaşkanı : Kanser hastaları ve yakınlarına psikolojik destek , tedavi imkanlari,çalışma kosulları». sultan ve imza atan diğer 3.456 kişiye katıl.