Coca-Cola'ya Plastik Şişe İSTEMEDİĞİNİZİ Söyleyin!

Coca-Cola'ya Plastik Şişe İSTEMEDİĞİNİZİ Söyleyin!

Başlama tarihi:
3 Mart 2020
Muhatap:
İmzalar: 280.457Sonraki Hedef: 300.000
Hemen destekle

Bu kampanya neden önemli?

Başlatan: Ashley Boeka

English Spanish French

Coca-Cola'nın sürdürülebilirlikten sorumlu müdürü Bea Perez, 2020 Davos zirvesinde, Coca-Cola'nın tek kullanımlık plastik üretmeyi BIRAKMAYACAĞINI söyledi. Açıkladığı nedense şuydu: “Çünkü tüketiciler hâlâ plastik şişe istiyor.”
Plastik şişeden vazgeçmenin müşterileri firmaya yabancılaştıracağını ve Coca-Cola'nın kâr oranlarını etkileyeceğini söyledi. "Müşteriler plastik şişeleri sever, çünkü plastik şişelerin ağzı açıldıktan sonra kapatılabilir ve hafiftirler."

Dünyanın en büyük şirketlerinden birinde, sürdürülebilirlikten sorumlu olan kişiden bunu duymanın biraz moral bozucu olduğu bir gerçek. Dünyada plastik kirliliğine en fazla katkıda bulunan firmalardan biri olan Coca-Cola, yılda yaklaşık üç milyon ton plastik ambalaj üretiyor. Bu, dakikada 200.000 şişe demek. 

Break Free from Plastic (Plastikten Kurtul) adlı bir vakıf, 2019 yılında CocaCola’nın, plastik atık konusunda dünyanın en kirletici firması olduğunu açıklandı. Coca-Cola, 2030 yılına kadar mümkün olan en fazla sayıda plastik şişeyi geri dönüştürmek için bir söz vermiş olsa da, dünyada plastik kirliliğine halen çok büyük bir katkısı var. Oysa şu an gezegenimiz artık, HİÇ KİMSENİN sadece elde edeceği kârı düşünmesini kaldıracak durumda değil.

Dünyanın en karlı şirketlerinden biri olan Coca-Cola, ürünlerini hem tüketiciyi memnun edecek, hem de sürdürülebilir olacak bir şekilde şişlemenin yolunu pekala bulabilir. En azından bunu yapabilir. 

Bu kampanyayı imzalayarak, Coca-Cola'ya plastik şişe üretmesini veya satmasını İSTEMEDİĞİNİZİ söyleyin. 

Coca-Cola'nın Plastik Planlarına HAYIR demek için imzala ve paylaş.

Hemen destekle
İmzalar: 280.457Sonraki Hedef: 300.000
Hemen destekle

Karar Vericiler