Coca-Cola, COP27 (İklim Zirvesi) sponsorluğundan çıkarılsın!

Movement:İklim Krizi

Coca-Cola, COP27 (İklim Zirvesi) sponsorluğundan çıkarılsın!

0 have signed. Let’s get to 300,000!
At 300,000 signatures, this petition becomes one of the top signed on Change.org!
Georgia Elliott-Smith started this petition to Mısır BM İklim Değişikliği Konferansı Başkanlığı

English

Glasgow'daki COP26'da temsilciydim. Çoğu günler umutsuz hissettim (hatta bazı günler ağladım). Şirketlerin konferansa sızması mide bulandırıcıydı - dünyanın en büyük kirletici firmalarının CEO'ları toplanmış, politikacıların çıkarlarını korumak ve kârlarını şişirmek için yüzsüzce lobicilik yapıyor; bize, onların ürünlerinden daha fazla satın alırsak gezegeni nasıl kurtarabileceğimizi söylüyorlar!  

Bu yıl ise daha da kötü: Coca-Cola, Mısır Hükümeti işbirliğiyle önümüzdeki ay Mısır'da düzenlenecek küresel iklim konferansı COP27'nin kurumsal sponsoru olacağını duyurdu! 

Plastiğin yıldan yıla gezegenimizi boğduğu bu zamanda, bu kirliliğin lideri olan Coca Cola!

Coca-Cola, markasını yeşile boyamak (greenwashing), olmadığı halde kendini çevre dostu göstermek için milyonlarca dolar harcıyor ve bu şekilde bizi, sorunu çözdüklerine inandırmaya çalışıyorlar! Ancak perde arkasında, bizi tek kullanımlık plastiklere bağımlı kılan ve kirliliği önleyecek uygulamaların gecikmesi için yapılan bir lobicilik geçmişi var.  

Bu artık sona ermeli!

COP konferanslarının, iklim değişikliğini önlemek için acil müzakerelere girişen ulusal liderlerin toplantıları olması gerekiyor; kirletici şirketler ve lobicileri için milyonlarca dolarlık bir eğlence değil!

UNFCCC, kurumsal sponsorluk almayı bırakmalıdır ve buna Coca-Cola'yı COP27'nin sponsoru olmaktan çıkarmak ile başlamalıdır.

Lütfen bu kampanyayı imzalayın ve ulaşabildiğiniz herkesle paylaşın. Birlikte ulusal liderlere, çevreyi kirletenlerin iklim politikalarımıza karışmasını istemediğimizi söyleyebiliriz.

0 have signed. Let’s get to 300,000!
At 300,000 signatures, this petition becomes one of the top signed on Change.org!