Kampanya Kapatıldı

ALTIN MEMBA SUYU FABRİKASI YIKILMASI

Bu kampanya 76 destekçiye ulaştı


Soğuksu Milli Parkı içerisinde bulunan ismini Atatürk'ün verdiği ilçenin en eski su fabrikası olan Altın Memba Suyu Farbrikasının yıkılması Kızılcahamam'lılardan gelen tepkiye bir yenisi daha eklendi.Cumhuriyet Halk Partisi Kızılcahamam ilçe Başkanı Yüksel ALTUN basın açıklaması yaptı. İlçe başkanı Yüksel Altun yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Atatürk 15-16 Temmuz 1934 tarihinde ilçemizi ziyaret etmişler, Soğuksu Milli Parkında bulunan, gözesinden su akan çam ağacının altında konuk edilmiştir. İkram edilen bu sudan içen Atatürk “Kızılcahamamlılar bu su altın gibi” demiştir. Devamında da “ Bu cennet Yurt köşesinde mutlusunuz Kızılcahamamlılar” sözünü söylemiştir.

Daha sonra orada kurulan Altın Su İşletmelerinin isim babası bizzat Atatürk’tür. Ayrıca gözesinden su akan çam da o günden sonra “ Atatürk Çamı “olarak günümüze kadar anıla gelmiştir. Bizler CHP olarak o günden bugüne gerek Altın Suyu gerekse Atatürk Çamı nı Atatürk’ümüzün manevi mirası, aziz hatırası olarak gözümüz gibi koruduk. Her yıl bu yerde 15-16 temmuz lar da Atatürk’ümüzü anma etkinlikleri düzenledik.

Ancak bu yere Kızılcahamam’ın sembolü olan K.hamam la bütünleşmiş bağdaş kurup oturan Atatürk Anıtının yapılması ve çevre düzenlemesi için sürekli ısrarla bu işin takipçisi olmamıza rağmen bir türlü Atatürk Anıtının kurulması bir yana Altın Suyun belediye tarafından Diyanet Vakfına devredildiğini öğrendik. CHP olarak bizler Atatürk’ümüzün bu manevi mirasının, aziz hatırasının sonsuza dek anıtlaştırılıp korunması için her türlü özveriyi göstermeye,ısrarla bu işin takipçisi olmaya ant içtik.

Bu olayların geriye döndürülmesi için siyasi olarak değil bütün ilçe halkımızla bir eylem planı yapılacak; o plan gereğince tüm Kızılcahamamlıların bu duruma duyarlılık göstererek büyük bir katılım sağlayacaklarından hiç şüphemiz yoktur.Bütün bölge milletvekillerimizin,ulusal Tv lerin ve basınında bu organizasyona katılımlarıyla bu eylem gerçekleştirilecek.Yarından itibaren imza kampanyamızı başlatıyoruz.Atatürkçü eylemlerin ve söylemlerin arttığı bu günlerde zamanın ruhuna uygun olarak belediyemizin de bu yanlıştan dönmesini istiyoruz.12.11.2017

                                                                                              Yüksel ALTUN                                                                                       KIZILCAHAMAM CHP İLÇE BAŞKANIBugün TC Boray imzanı bekliyor!

TC Boray Göktaş bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «CHP KIZILCAHAMAM : ALTIN MEMBA SUYU FABRİKASI YIKILMASI». TC Boray ve imza atan diğer 75 kişiye katıl.