Kampanya Kapatıldı
Kampanyanın muhatabı: Yargıtay Cumhuriyet Baş Savcılığı ve 4 diğer muhatap daha

Cansel için Susma. Adalet Yerini Bulsun #canseliçinsusma

Genç bir fidan daha koparıldı. Bir kız daha hiç edildi, yok sayıldı, bir bez parçası gibi savruldu. Hangi yürek dayanır buna, hangi insan susabilir bu ahlaksızlığa, nasıl örtülebilir bu olayın üstü. Gencecik bir kıza tecavüz edip intihar edişinin üstünü nasıl örtersiniz.

Lise öğrencisi Cansel intihar etti. Ancak intihar nedeni ilçe kaymakamına kadar gizlenmeye çalışıldı. Kimsenin söylemek istemediğiyse matematik hocasının ona tecavüz etmiş olmasıydı. “Kimse duymasın”, “okulun adı kirlenmesin” diye olayın üstünü kapatmaya çalıştılar.

Cansel aslında okulunda tecavüzcüsünü görmeye dayanamayarak intihar etti.

Okulu, ikinci evimiz öğretmenimizi, annemiz babamız saydırdınız, güvendik sizlere, nasıl olurda böyle davranırsınız? "Cansel için Susma" çağrısını duyupta önemsemeyen insanlar bilsinler ki tüm kadınlar bir Cansel adayı ve tüm erkekler de bir Cansel'in ailesi, abisi, komşusu.

Başka Cansel'ler olmasın diye, cinsel saldırıda bulunan faile saygın tutum, iyi hal, haksız tahrik indirimleri uygulanmasın.

Cansel için bir olacağız ve istismarcı Matematik öğretmeni "Bayram Ö" indirimler uygulanmadan gereken cezayı alana kadar bu davanın takipçisiyiz. Her yere sesimizi duyuracağız!

Bju kampanya şunlara teslim edildi:
 • Yargıtay Cumhuriyet Baş Savcılığı
 • Adalet Bakanı
  Bekir Bozdağ
 • Milli Eğitim Bakanı
  Nabi Avcı
 • Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu
 • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı
  Sema Ramazanoğlu


Şevval Dilara köse bu kampanyayı bir imzayla başlattı, şimdi 235.557 destekçisi var. Görmek istediğin değişimi yaratmak için bugün sen de bir kampanya başlat.
Bugün Şevval Dilara imzanı bekliyor!

Şevval Dilara köse bu imza kampanyası için senin desteğini bekliyor: «Cansel için Susma. Adalet Yerini Bulsun #CanselİçinSessizKalma». Şevval Dilara ve imza atan diğer 235.556 kişiye katıl.